1 вересня – лекція на тему інтернет-піратства

0

piraty

На День знань у Києві відбудеться лекція під назвою «Варварство проти піратства: виклик для свободи Інтернету». У доповіді буде розглянуто актуальні напрями боротьби на захист інформаційних прав трудящих від апетитів капіталу. Виступає Захар Попович, кандидат економічних наук, активіст соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція»

На День знань у Києві відбудеться лекція під назвою «Варварство проти піратства: виклик для свободи Інтернету». У доповіді буде розглянуто актуальні напрями боротьби на захист інформаційних прав трудящих від апетитів капіталу. Виступає Захар Попович, кандидат економічних наук, активіст соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція».

21 серпня ц.р. Державна служба інтелектуальної власності обнародувала новий законопроект, спрямований проти Інтернет-піратства. Своїми положеннями він нагадує скандальний російський закон, що викликав обурення мільйонів громадян. На думку «Лівої опозиції», даний документ порушує право громадян на вільний розвиток, на доступ до знань, інформації та Інтернету. Небезпека полягає в тому, що у вересні цього року будуть оприлюднені результати розслідування, яке проводить Торгова палата США. Чиновники будуть лобіювати прийняття анти-піратського закону, лякаючи тим, що в інакшому випадку нашу країну позбавлять торгових пільг.

У порівнянні із законопроектом від 1 червня ц.р., розкритикованим «Лівою опозицією», новий акт містить ряд принципових погіршень:

1) Попередня редакція забороняла порушення авторських прав щодо музичного твору, фонограми, відеограми, зафіксованих у них виконань, аудіовізуального твору, комп’ютерної програми. Тоді як нова редакція стосується будь-яких порушень авторських прав — окрім мультимедійної продукції це стосуватиметься, зокрема, книг.

2) Процедура закриття сайту скорочується з 45 до 5 днів.

3) Особи, які скаржаться на порушення їхніх авторських прав, не повинні додавати до заяви документи, що підтверджують приналежність їм авторських прав.

4) Запроваджується адміністративна відповідальність посадовців компаній-провайдерів за невжиття заходів реагування або за порушення строків розгляду скарг (штраф до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Також у доповіді буде приділено увагу обґрунтуванню необхідності зміни системи захисту авторських прав заради побудови соціалізму.

Цим заходом продовжується започаткований “Лівою опозицією” курс лекцій, метою яких є вироблення напрямків наступальної агітації лівих, профспілкових та соціальних активістів.

Час: 1 вересня (неділя) 2013 року о 13.00

Місце: Київ, вул. Нижньоюрківська, 31

Зустріч у соціальній мережі Facebook
Loading...Залишити коментар