Страйк – завжди вихід. Як медсестри виборюють свої права.

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В Австралії, у штаті Нью-Йорк, завершився страйк сотень медсестер та акушерок з лікарень Менлі та Мона Вейл, які протестували проти їхнього примусового переведення до нової лікарні з новими, гіршими умовами праці. 

Страйк розпочався після загальних зборів та мітингу 2 травня, акція стала наймасштабнішою за 5-річну кампанію закриття двох лікарень, розташованих в районі північних пляжів Сіднея. Медсестри, які працюють у лікарнях, повинні бути переведені до нової приватної лікарні, якою керуватиме приватна медико-санітарна компанія Healthscope.

Уряд штату скоротив витрати на будівництво лікарні “Північні пляжі” до 1 мільярда доларів. Він буде сплачувати Healthscope ще 1,14 мільярда доларів за 20-річний контракт на запуск лікарні.

Уряд “орендуватиме” 255 ліжок від Healthscope для громадських пацієнтів, хоча не всі процедури будуть  для них доступними. Одна медсестра пояснила ситуацію Червоному хресту: “Бескоштовні послуги, які ми надаємо в Manly та Mona Vale, більше не будуть такими”.

Хоча профспілка була створеня для боротьби за лікарню у державних, а не приватних руках, основна увага зараз полягає у збереженні умов роботи працівників.

Голосування про страйк в обох лікарнях, проведене 27 березня, змусило уряд Берейлікуля, а також представники Healthscope погодитись на спільну зустріч з Федерацією медсестер та акушерок. Спільне засідання було першим у цій кампанії.

На мітингу було оголошено про те, що Healthscope здійснив певні поступки, включаючи підтримку коефіцієнту штатних працівників, гарантуючи працівникам два роки державних виплат та справедливий перерозподіл місцевого населення. У відповідь союз відкликав страйк.

Незважаючи на те, що у секторі охорони здоров’я діє багато профспілок, ситуація у приватному секторі є різною. Звертаючись до мітингуючих, асистент секретаря профспілки Джудіт Кієда попросив медсестер та акушерок залишатися активними, закликаючи до “втримання тиску” на Healthcare “боротьби за заробітну плату та умови в приватному секторі. Вона закінчила, заявивши: “Ви дійсно мали силу, щоб добитись того, що вам потрібно”. Її промову зустріли закликами до страйку з натовпу.

Медсестри та акушерки в лікарнях Manly та Mona Vale яскраво продемонстрували уявлення про такий вид боротьби, як страйк, який був необхідним для припинення широкої приватизації системи охорони здоров’я.
Loading...Залишити коментар