Пам’яті Коліна Паркера (1948-2015) - Перший Соціальний

Пам’яті Коліна Паркера (1948-2015)

0

127 копия

Коротка біографія покійного Коліна Паркера, одного із засновників «Федерації анархістів Британії».

Колін Паркер народився 15 грудня 1948 року в шахтарському містечку Крук в графстві Дурхем. Його батько був шахтарем. Після закінчення школи у віці 15-ти років Паркер вчився на слюсара та токара і працював слюсарем-токарем на місцевій фабриці, власником якої був Маршал Річардс, виробник тросів та трубопрокатних машин.

У ранньому віці він записався до місцевої бібліотеки і захопився читанням політичних та історичних книжок. З трьома своїми братами він вступив у місцеве відділення Лейбористської партії та приєднався до «Бойових тенденцій» (група троцькістів-ентристів). Згодом Коліна та його братів виключили з місцевого відділення Лейбористської партії, яка була настроєна проти «Бойових тенденцій». Серед своїх ровесників та більшості товаришів по політичній діяльності він був найбільш красномовним. Незабаром Колін вступив до Комуністичної партії.

В 1969 році він відвідував Раскінський коледж в Оксфорді, а його навчання спонсорувала профспілка. Після закінчення курсу він переїхав до Лондону навчатися в Політехнічному Інституті Східного Лондону, щоб отримати ступінь в політичній науці. Після цього він перейшов в Лондонську економічну школу, де в 1974 році отримав диплом політолога.

Наступного року Колін Паркер поступив на навчальні курси педагогів і став вчителем Коледжу Баркінг для середньої освіти, де і пропрацював до своєї пенсії на початку шістдесятих. Його син Мартін зазначав: «Він добивався того, щоб представники робітничого класу досягли великих успіхів в освіті та отримали більше шансів у своєму житті».

В цей час Паркер покинув Комуністичну партію і почав загравати з різними троцькістськими групами. Робітнича революційна партія, яка його глибоко поважала, намагалася залучити його в свої лави. РРП запросили Коліна до Ванесси Редгрейв у свій нарадчий штаб в центральному Лондоні, але переконати його не змогли.Тоді він вступив до відділу демонстрацій Соціалістичної робітничої партії, але мав дуже багато запитань щодо їх політики. Весь цей шлях був лише частиною ідеологічної еволюції до класової боротьби в анархізмі.

У 1984 році, під час кульмінації страйку шахтарів, Колін Паркер почав видавати подвійний журнал «Вірус» субтитрований для бойового анархізму. Весь наступний рік він контактував з Вільною комуністичною дискусійною групою, яка запропонувала зробити з журналу «Вірус» власний інформаційний рупор. В березні 1986 року Колін стає одним із засновників «Федерації Анархістів-Комуністів Британії». Аж до своєї смерті він був активістом організації, перейменованої згодом на «Федерацію анархістів».

Він активно підтримував шахтарські страйки, а згодом брав участь в демонстраціях під час боротьби видавців з Воппінгу. Колін поринув у боротьбу проти виборчого податку і відмовився його платити. Згодом його арештували та оштрафували за  антиподаткову демонстрацію. Багато років він був палким прихильником лондонської групи AF («Федерації анархістів Лондону»), завжди тепло вітав нові контакти і забезпечував нескладну підтримку їх ідеям.

На пенсії він повернувся до свого рідного містечка Крука. Колін Паркер помер внаслідок мозкової аневризми 22 січня 2015 року.

Колін палко ненавидів поліцію, а також різні леніністські групи і діючих радикалів, які продалися владі, включно з деякими їх колегами, які займали ключові позиції. Він залишався відданим анархічним ідеям до кінця свого життя.

Колін Паркер був теплою та щедрою людиною з широкими знаннями в сфері політики, історії та мистецтва, які він набув завдяки читанню книжок. Я був щасливий мати його за друга та товариша протягом тридцяти років. Його смерть стала великою втратою для мене, «Федерації анархістів» та анархізму як політичної ідеології загалом.

Нік Гісс                                                       

Переклад: Олександр Драгунов, для «Страйку»
Джерело
Loading...Залишити коментар