Поширення страйків: масові акції протесту вимагають відміни французьких трудових реформ - Перший Соціальний

Поширення страйків: масові акції протесту вимагають відміни французьких трудових реформ

0

303 копия

У масових страйках, котрі вибухнули у Франції та Бельгії взяли участь сотні тисяч людей. Таким чином, четвер, 27 травня, став днем восьмої загальнонаціональної акції протесту проти трудових реформ “EL Khomri”, здійснених раніше у цьому місяці. Протести відбулися одразу через два дні після того, як 60 тисяч осіб вийшли на знак протесту проти аналогічних трудових реформ в Брюсселі. Демонстрації є частиною зростаючої міжнародної боротьби робітничого класу проти масових звільнень, економії і війни.

Закон El Khomri – це французька версія ганебних законів “Hartz IV”, проведених соціал-демократами Зеленої коаліції в Німеччині більше десяти років тому. Він являє собою масивний удар по заробітній платі і трудових правах, а також спрямований на підвищення французької конкурентоспроможності проти своїх європейських та міжнародних конкурентів. Відповідно до нових законів фірми можуть вести переговори з місцевими профспілками про 46 годинний робочий тиждень, а також тепер вони наділені правами по скороченню заробітної плати. Закон також полегшує процедуру звільнення працівників.

У той час як ненависть до уряду Франсуа Олланда набрала широких масштабів, президент скористався надзвичайним станом, що був введений незабаром після Паризьких терактів в листопаді минулого року, і розправитися з опозицією, наслідком чого став вибух народного гніву.

За даними опитувань понад 70%  населення хочуть скасування закону. За даними поліції 153 тисячі люди протестують і спостерігається зростання кількості учасників демонстрації, порівняно з попереднім тижнем.

Поліція активно протистоїть протестувальникам, проте зняти блокаду на нафтових заводах їм так і не вдалося, що призвело до скорочення запасів палива в країні і використання стратегічних резервів.

На 5000 французьких заправних станціях з 12000 щонайменше один вид палива був відсутній. Учасник CGT пікету біля нафтової станції в Фо-сю-Мер був збитий водієм і евакуюванний на гелікоптері. Також були поранені два страйкувальники, котрі блокували промислову зону біля Вітроля, в той час коли вантажівка намагалася проїхати через блокаду.

Портові робітники, нафтові робітники, залізничники і далекобійники також підтримали акції протесту у Франції. Робітники 19 атомних електростанцій країни вийшли на страйк, а також робітники атомного підводного човна DCNS, що працює в Шербурі, котрий був блокований робітниками, що виступали проти трудових реформ. Відключення електрики були зареєстровані в північній і західній Франції, через що виробництво скоротилося в цілому на 5000 МВт.

У Бельгії залізничний страйк проти жорсткої економії уряду реформ праці практично зупинив громадський транспорт в Брюсселі і у французькомовних регіонах півдня країни, в той час, як лише один поїзд був запущений у фламандських областях.

Марші протесту пройшли через міста по всій Франції, журналісти WSWS висвітлити протести та інтерв’ю демонстрантів в Парижі і Марселі, закликаючи: «Європейські робітники, мобілізовуйтеся, щоб захистити французьких страйкарів!»

На площі Бастилії в Парижі, журналісти WSWS брали інтерв’ю у Самуеля, працівника державного сектора, котрий рішуче виступає проти закону El Khomri і Соціалістичної партії (PS) уряду Франції. Він пояснив: «Ми не можемо дозволити пропустити цей закон El Khomri; це крок назад для прав трудящих. Уряд PS Франсуа Олландом і Мануеля Вальса каже, що вони ліве крило, але це не так». Також Самуель висловив міжнародну солідарність зі страйкарями в Бельгії.

Він додав: «Існує право на страйк, воно прописане в Конституції. І це може єдиний захист, який ми можемо використовувати для того, щоб мати вплив і діяти в правильному напрямку «. Також Самуель сказав, що він вважає, що уряд Соціалістичної партії перебуває на службі диктаторської фінансової олігархії, саме тому за його словами: «Народ повинен встати і боротися за справжню демократію. В даний час у нас немає демократії, у нас є невеликі групи людей, які працюють між собою для дуже багатих».

Журналісти WSWS також поспілкувалися із Донованом, котрий працює службовим працівником в Парижі, який висловив занепокоєння з приводу закону El Khomri: «Я знаю, що цей закон буде сприяти зловживанню багатьох компаній. Якщо закон, дає більше повноважень для роботодавців, при цьому забираючи права у працівників, на мій погляд це негативно для кожного соціального працівника».

Донован висловив свою підозру, щодо введення надзвичайного стану в Парижі після 13 листопада, що на його думку було насправді в значній мірі спрямоване на придушення внутрішньої опозиції: «Вони можуть використовувати напруження і режим надзвичайного стану для своїх власних цілей і адаптувати його до різних ситуацій».

Донован також заявив про свою підтримку робітникам, заявивши: «Ми знаходимося в умовах, коли ви говорите і намагаєтеся донести щось, що влада зовсім не бажає слухати і не слухає. Таким чином демонстрація стає обов’язком».

Після того, як марш почався від площі Бастилії, він вибухнув зіткненнями в районі вулиці Шаліні, коли з’явилися невідомі провокатори в масках і почали зіткнення з силами безпеки. Молодіжні акції були розміщені в передній частині маршу і були відрізані від основних профспілкових делегацій, які, ступивши на Національну площу (Nation Square), були жорстоко атаковані. Один молодий демонстрант був важко поранений осколком гранати.

По всій країні протестувальники були максимально забезпечені поліцією. За даними поліції Парижу , вони поставили 19 тисяч офіцерів на вулицях, щоб протистояти протестуючим. Як повідомляється, щонайменше 77 осіб були заарештовані. Крім того, в інших містах по всій Франції протести переросли в насильницькі дії з тисячами розгніваних демонстрантів, що вступили в бої з озброєними загонами поліції. У південно-західній частині міста Бордо, близько 100 осіб напали на поліцейську дільницю і пошкодили поліцейську машину. У Нанті протестуючі розбили банківські вікна в той час, як сили безпеки у відповідь використали сльозогінний газ.

У порту міста Гавр зібралося щонайменше 10 тисяч докерів і інших учасників протесту. За повідомленнями ЗМІ, настрої перед мерією були гарячі. Площею прокотилися вибухи феєрверків, які протестувальники вистрілювали в повітря, також в дію пішли димові шашки. Плакати на сцені зображали криваво-червоний гріб, який символізував законопроект праці: «Не можна виправити, не підлягає обговоренню: ВИВЕСТИ закон El Khomri».

Прем’єр-міністр Франції Мануель Вальс наполягав в інтерв’ю каналу BFM, що «серцевина» законопроекту повинна залишитися. Скасування законопроекту «не виглядає можливим», заявив він.

«Можна розглянути поліпшення і зміни» в законопроекті, сказав Вальс, проте не уточнив, що може бути змінено, але провокаційно заявив, що законопроект є «хорошим для робітників» і звинуватив CGT у «безвідповідальності».

Незважаючи на войовниче позерство, багато робітників знають, що CGT, який підтримував Олланда в президентських виборах 2012, не є політичним противником Соціалістичної партії і не представляє інтереси робітників. Раніше на цьому тижні медійники WSWS пояснили: «Лідер CGT Філіп Мартінес штовхає союз прийняти вимоги, які спонтанно виникають серед робітників, частково, щоб краще позиціонувати CGT проти конкуруючих профспілок бюрократії, але перш за все, щоб уникнути повстання робітничого класу проти всієї політичної системи і обмежити робітників гамівною сорочкою від національної боротьби».

Журналісти WSWS в Марселі говорили з двома молодими людьми, Мохаммедом і його другом, про боротьбу з трудовим законодавством. Мохаммед сказав, що міжнародна солідарність в боротьбі проти жорсткої економії дуже важлива, кажучи: «Я думаю, те що відбувається це добре, незважаючи на відмінності між людьми: не дивлячись на те, що ми не маємо однакових законів, ми об’єднані. Це те, що ми втратили багато років тому і відроджуємо знову. Незважаючи на те, що ми приносимо в жертву економіку, те що відбувається – це красиво».

Коментуючи участь CGT в прополіцейських демонстраціях минулого тижня, разом із силами близьких до неофашистського Національного фронту, друг Мохаммеда заявив: «Я не думаю, що CGT буде об’єднувати маси. CGT зрадили нас, CGT втрачає довіру. Це не завдяки CGT, ми блокуватимемо проходження закону».

Він різко засудив використання органів правопорядку уряду Соціалістичної партії, щоб придушити захоплення фабрик на робочих місцях: «Я думаю, що це пригнічує людей, проте водночас це повинно розбудити їх, вони повинні усвідомити, що ми не повинні прийняти цей закон. Ми бачимо, що все що відбувається може дуже швидко перерости в громадянську війну, це загострення величезного конфлікту між населенням і політичним істеблішментом».

Автори: Алекс Лантьєр та Йоханнес Стерн

Переклад: Ганна Єрмак, для «Страйку»

Джерело: https://www.wsws.org/en/articles/2016/05/27/fran-m27
Loading...Залишити коментар