Танці на кістках народу - Перший Соціальний

Танці на кістках народу

0

340

Ні для кого не секрет, що Україну вже давно сприймають як країну так званого третього світу. Термін “третій світ” давно втратив своє первісне значення, однак досі характеризує малорозвинені країни –  в першу чергу економічно.

Зважаючи на  ситуацію із деклараціями українських політиків та високопосадовців, звання країни третьго світу звучить по-особливому. Повне зубожіння населення на фоні неймовірних статків таки доводять той факт, що зачислювати себе до європейської когорти ранувато. Хоч більшість з нас не хоче цього визнавати.

Варто відмітити, що деякі  заклеймовані “третім світом” країни зараз вже випередили нас –  “європейців”. Так, до прикладу у ТОП-12, які випередили Україну щодо виробництва та експорту є Казахстан, Монголія, Колумбія та інші.

Україна – бізнес олігархів

Повертаючись до тих же електронних декларацій, сміло можна говорити, що Україна – країна величезних можливостей. Як інакше пояснити стрімке збагаченння українського політикуму?

А якщо серйозно, то в голові назріває картина своєрідного колоніалізму. Щоправда, дещо змінено площину. Роль метрополій відіграє олігархічний клас, а от ми з вами, тобто звичайний український народ, є провінцією. З нас вижимають всі соки, бо ми є тим ресурсом, який приносить статки їм. Більше того, все що залишилось на території нещасної України, включаючи і людей, є тим самим ресурсом – ліси, земля, недра, залишки виробництва. Олігархи із своїми політичними посіпаками не злізуть з України, допоки не зроблять із неї пустелю.

Поки існують люди, ними можна торгувати, заманюючи інвесторів дешевою робочою силою. Звичайно, це все подають під соусом благоустрою держави. На жаль, ще не всі українці зрозуміли, що благо держави не дорівнює благу її громадянина. Яскраво це може відобразити таке явище як ВВП. Як зазначають більшість видатних економістів, зокрема лауреатів Нобелівської премії,  індекс ВВП (індекс економічного розвитку) давно не відображає реальний стан речей, в розумінні економічного забезпечення населення. Так, за 2015 рік ВВП (номінал) на душу населення в Україні становив 1-2 тисячі долларів. Щоб було ще смішніше, згідно даних за 2015 рік нас перегнала Папуа – Нова Гвінея.

І так зі всім. Поки є схеми, варіанти та інструменти загребти собі побільше капіталу, так і будуть робити. А простий люд хай тягне бюджет, кредити, виживаючи за копійки.

Колись голосували за Порошенка, апелюючи тим, що він хороший бізнесмен, а значить і країну зможе підняти. Чомусь всі забули, що хороший бізнесмен завжди буде шукати шляхи прибутку для себе, а не розвитку країни чи добробуту людей. Логічно, що як успішний власник великого бізнесу, наш президент розглядає Україну як підприємство. Таке, що вже за крок до банкрутства. Як кожен власник такого потопаючого підприємства, він намагається вирвати останні прибутки і здати країну в оренду. Тим же вищезгаданим інвесторам.

І Петро Порошенко насправді ж лише один з них. Тих, кого сміло можна назвати паразитами.

Танці на кістках народу

У той момент, коли український народ жахається настання опалювального сезону із його великими тарифами, рве на собі волосся у пошуках хоч якогось доходу для виживання (безробіття процвітає),а ринок праці перетворюється на чорний ринок рабів, де українець не має ні гарантій, ні соцпакету, українські можновладці відчувають себе як риба в воді. Знову ж таки мушу згадати про декларації наших політиків та чиновників, які не залишили байдужим нікого. І як переконане суспільство, це лише вершина айсберга.

Ці лицемірні обличчя нарікають на величезні борги держави, на економічну та політичну кризу. Вони переконують нас з вами, що настільки завишені тарифи на комунальні послуги є вимушеним ходом, адже хтось мусить віддавати кредити Міжнародному валютному фонду. При тому ж самі ці особи, які мають в тіні не один великий бізнес, одноголосно виступили проти підвищення податку для них. Для чого ризикувати своїми статками, якщо можна ризикувати копійками людей.

Безумовно інакше називати це, як танці на наших кістках, не можна. Поки український народ горбиться, не покладаючи рук, стадо, вибачте, орків, влаштовує дискотеки. Це якщо символічно. І якщо повернутись до початку статті, де мова йде про “третій світ”, то мабуть ті всі “танці” і є причиною того, що ми засиділись у ньому.

Василина Бойко, спеціально для “Страйку”
Loading...Залишити коментар