Як побороти кліматичний хаос - Перший Соціальний

Як побороти кліматичний хаос

0

189 копия

Що ми можемо зробити з такою великою проблемою, як зміна клімату? Ось шість ідей та шляхів вирішення цієї проблеми.

Зміна клімату це надзвичайно велика проблема. Вирішити її дуже тяжко, оскільки пропонованих рішень, як правило, або занадто мало (змінити лампочки, споживати місцеве), або вони безнадійно амбітні (просто замінити капіталізм глобальними еко-комунами). Цей блог фокусується на дослідженнях і теорії. Очевидно, що ми думаємо, що це важливо, але це залишає для людей відкрите питання: «Добре, але що ж ми повинні робити?». Єдиний шляхом боротьби з кліматом є боротьба з людьми, чиї інтереси і вибори його руйнують. Тому ми винайшли шість способів, щоб стати частинного глобального руху проти викопного палива і кліматичного хаосу.

Приєднуйся до Блокадії!

Блокадія (Blokadia) – це рух відомої канадської альтерглобалістки Наомі Кляйн, метою якого є боротьба проти видобування викопного палива. Це частина більш широкої боротьби корінного населення за свою землю. Такий тип боротьби передбачає спільну боротьбу місцевих жителів та екологічних активістів.

Від викриття до відмови від співпраці

Ми думаємо, що інформаційно-викривальна кампанія насправді немає великого впливу. Це тому що багато нафтовидобувних компаній не є публічними торговими корпораціями. Хоча не характерно піднімати інвестиційний капітал через ринок акцій.

Це говорить, що викривальні кампанії можуть функціонувати у потенційному розвитку. Особливо значними вони є в університетах, де більшість напрямків університетських досліджень фінансуються видобувними корпораціями. В багатьох випадках навіть курс навчання залежить від фінансування університетських досліджень нафтовидобувними компаніями. Викривальні кампанії можуть бути трампліном для більших вимог, як, наприклад, не співпрацювати з видобувними компаніями. Це може вплинути на розвиток нових резервів для видобувних компаній.

Якщо світ хоче уникнути кліматичного хаосу, розвиток цих резервів повинен припинитися. Можливо, після цього найкращим сценарієм стане пом’якшення кліматичного хаосу. Кліматичні зміни не обов’язково відбудуться в майбутньому. Можливо, вони відбуваються саме зараз,або ми вже живемо  серед наслідків цих змін. Те, за що ми боремося, зараз вплине на стан клімату в майбутньому.

Зелений синдикалізм

«Зелений синдикалізм» – термін, придуманий відомим класиком анархізму Джефом Шантцом та створений ним для радикальних екологічних організацій, базованих на пролетаріаті. Наприклад, в 1970 році Розбудовча лейбористська федерація Австралії ввела так звані «зелені заборони» для компаній, які знищували екологію. Це було описано у відомому фільмі «Розхитування основ».

Іншим прикладом є створення «Локал-1» еко-активістами Первинної Землі та революційними юніоністами Світового об’єднання працівників Індустрії, які в свою чергу запобігли знищенню старих лісів на півночі Каліфорнії в 1990 році. Зелені синдикалісти у свою тактику включають саботаж, робітники оголошують активістів і активісти, займаючи робочі місця, використовують будь-яку зачіпку, аби припинити працювати.

Елементи цієї тактики були застосовані у Об’єднаному Королівстві.Зокрема, у рамках Кампанії Підтримки МакЛайбела, нав’язаної Робітничим опором працівників МакДональдз на початку 2000-х, заволодінням заводом повітряних турбін Вестас в 2009 році і в усіх решта скандалах, пов’язаних з екологією на підприємствах. Базовими принципами зеленого синдикалізму є протистояння інтересам капіталу інтересами простих робочих та екологів. Це стало сильною основою для «червоно-зеленого альянсу»,  який об’єднав робітників та екологів, що не раз програвали, повстаючи один проти одного, піддаючись на хитрі правила «розділяй та володарюй».

Транспортна боротьба

З бразильського руху у Міністерстві транспорту до Йоркширських борців за свободу, рух за вільний публічний транспорт був і потенційно завжди є рухом в екологічній боротьбі. Якщо правильний транспорт та енергетичні інфраструктури на місці, видобувники не потребують великих витрат пального поза межами міст. Також міжміський транспорт набагато швидший та чистіший порівняно з міською публічною транспортною інфраструктурою.

З часу Скорочень Бічінга 1960 року, сітка залізних доріг була більшою від автомобільних, які були громіздкими та дорогими. Антиавтомобільний активізм розцвів у Великобританії в 1990 році разом з рухом «Врятуємо дороги». Початок загальної боротьби за суспільний транспорт давав можливість об’єднуватися з працівниками транспорту,такими, як страйкарі за вільні тарифи,налагоджувати співпрацю між Володінням Уолл-стріт та рядовими перевізниками Нью-Йорку в 2012 році.

Солідарність мігрантів

Кліматичні зміни грають визначну роль в конфліктах. Наприклад, були проблеми з посухою, які, cкоріш за все, викликали катаклізми сирійської війни. І буде, можливо, ще гірше продовження цієї проблеми. У нашому ймовірному майбутньому будуть і Катріни, і шторми Гаянського рівня, і прибережні повені, і довготривалі посухи. Як результат, десятки мільйонів людей можуть бути переміщені зі своїх місць прийдешніми століттями.

Реакціонери-екологи вимагають добре протореної стежки – «етики рятувального човна» для смертельного осудження майбутніх біженців. Це не виконання державою своїх обов’язків: вона є свідком планування з бомбардування Лівії (в котрий раз) і одночасно запобігає рухові біженців на війні. Як розширюється Сахара, так і середземноморці стають поборниками відкритих кордонів та загальної солідарності, що невпинно розвивається. Сьогодні це може означати просту підтримку біженців чи підтримку таких організацій, як Анти-рейдова мережа. Знаючи свої права, не проходьте мимо: надішліть імміграційним чиновникам листа зі своїми думками чи намагайтеся блокувати депортацію біженців. Наразі ксенофобія посилюється, але солідарність, яку ми демонструємо сьогодні, є частиною довгої гри, яка представлена як щеплення проти фашизму. Альтернатива виглядає, як світ антиутопії.

Виживання під час Революції

Чорні Пантери були націлені на те, що вони називають «виживанням під час революції» з програмами допомоги такими речима, як безкоштовні сніданки. Зміна клімати додає планетарного аспекту до цього гасла. Як завжди, бізнес ставить на своєму шляху клімат в діапазоні глобального потепління приблизно на 4-6 ° С до кінця століття. Наслідками такого потепління імовірно буде перехід нашої планети, яка має декілька нежитлових зон (як, наприклад, пустеля Сахара) в набагато гіршу планету з обмеженою кількістю населення з більшою кількістю нежитлових зон та природних катастроф.

Рішення зі зміни клімату, які пропонують багаті та їхні уряди, є абсурдними і нічого не дадуть. Вони зводяться до того, що все треба пустити на самотік. Це означає, що проекти взаємодопомоги, виживання, солідарності стануть ще важливішими в 21 столітті.

Novara Wire

Переклад: Олександр Драгунов, для «Страйку»
Джерело
Loading...Залишити коментар