Заворушення, раса та капіталізм - Перший Соціальний

Заворушення, раса та капіталізм

0

208 копия

Звернення до антиавторитарної спільноти у зв’язку з антиполіцейськими заворушеннями у Балтіморі (США) і в будь-яких інших містах, коли ігноруються характерні класові протиріччя, закладені в корінь даних конфліктів.

Закон і порядок є святими постулатами для приватної власності. Ці заклики гуртували тих, хто в гніві трощив все в Балтіморі, зрештою, як і в Фергюсоні чи в Лос-Анджелесі. Натомість, залишається незрозумілим, чому капіталістична преса і всі сили капіталістичного суспільства зосереджені проти того, що може бути представлене як щось ірраціональне – як своєрідний феномен. Місцеві репортери повідомляли з місця подій, спираючись на настрій «натовпу», тільки одну думку – заспокоєння. Окрім заспокоєння підкреслювалося ще одне послання – безпека.

Безпека для кого? В Балтіморі за останні чотири роки більш ніж 100 людей перемогли в судах чи розбираннях, пов’язаних з брутальними порушеннями людських прав. Жертвами були 15-річний хлопець, що їхав на брудному велосипеді; 26-річна вагітна бухгалтерка, яка була свідком побиття; 50-річна жінка, котра продавала лотерейні білети для церкви; 65-річний диякон з церкви, що скручував цигарку і 87-річна бабуся, яка допомагала своєму пораненому онукові.

Тут ми не можемо уникнути расовості чи класовості. «Натовп» в Балтіморі, як і в Фергюсоні, склали представники робітничого класу – в основному негри та латиноамериканці. Члени ради, президенти NGO, урядовці і власники майна не були застрелені людьми в уніформі. І разом з тим, підлабузники капіталістів, розсіяні в натовпі, підігрівали безрозсудливі настрої серед протестуючих. Є дві сторони однієї монети: огида від Капіталізму і осуд від пацифістів. Капіталістична бридота намагається відхилити людей від участі у заворушеннях, представляє людей в ролі бандитів, злочинців, гангстерів, садистів, які є покидкями суспільства. Агенти ж умиротворення «натовпу» переконують в абстрактному гуманізмі протестувальників, мовляв, вони не злочинці, вони – наші діти! Одночасно вони не здатні підтримати «своїх дітей» в боротьбі проти капіталізму.

Причиною краху тут є так зване питання «чорної спільноти». Замість признання ведучої ролі, яку грають класи, знаходяться такі, що вербують протестувальників представляти «спільноту» поблажливою до приватних власників в ім’я «об’єднання чорної спільноти». В дійсності, в зв’язку з презентацією чорної спільноти (і хто це там представляв чорну спільноту?), їх «лідери» мусили першими задекларувати святість власності. Старі капіталістичні традиції заштампованого людського життя для прав власників були найбільш прийнятними.

Подумайте про це: Понеділок 27-го квітня, заплановані протести в кінці тижня, на яких після попередження поліція розігнала студентів. Чи метод поліції був дієвий? У підсумку був зупинений рух автобусів, після затримання студентів вчителі були змушені розійтися по домівках, порушуючи роботу всіх навчальних закладів. Оточені і зацьковані поліцією, студенти відбивалися, як це видно з різних відеозаписів.

Капіталісти хочуть насадити звичайним людям, що протестувальники – бандити, вони злочинці, тварини. Вони правильно робили, часто плюючи на обіцянки лівих підлабузників: ніякого правосуддя, жодного миру. Ваша власність нічого не варта. В наступні дні нас не ввели в оману потенційні арешти офіцерів поліції, відповідальних за смерть Фредді чи будь-які спектаклі зі «спільнотою», які повинні були «примирити» робітничу молодь та поліцію.

Ми повинні:

1. Знайти шляхи підтримки молодіжного робітничого класу в їх протестах. Допомогти їм уникнути поліцейського арешту та допомогти їм з юридичним захистом. Це буде важко зробити в майбутньому, але на національному рівні це посприяє братерству між лівими й анти авторитарними групами.

2. Підтримувати формації елементів робітничого класу в Балтіморі і повсюди в боротьбі проти білої зверхності, вираженої у формі поліцейської брутальності та дискримінації. Це означає, що робітникам треба вибудовувати солідарність між неоднорідними класовими елементами, заохочувати до отримання освіти серед нації і будувати напрямки суспільних рухів, сконцентрованих на правильних вимогах. Це означає допомогу в розвитку ефективної тактики та стратегії. Ми не маємо всіх відповідей, але узгодженість з елементами робітничого класу є першим кроком до знаходження рішень.

3. Поліцейські – не робітники. Вони найманці, що приєдналися до іншої команди. Той, хто прагне кожний день розколювати череп робітничого класу, ламати руки, є недружніми до пролетаріату. Робітники потребують захисту від цих загроз. Темношкірих робітників, які є найбажанішою ціллю для поліцейських в США, всі інші робочі повинні підтримати в їх боротьбі проти поліцейського свавілля.

Антон Йохансен

Переклад: Олександр Драгунов, для «Страйку»
Джерело
Loading...Залишити коментар