1 травня розповідали про імперіалізм та капіталізм

0

234є

1 травня в Києві була проведена акція організації Соціальний рух, під назвою Нова маївка.

«Зменшити кількість олігархів хоча б вдвічі, підвищити мінімальну зарплату втричі! Безкоштовна освіта, медицина, інтернет! Дерегуляція страйків!», — можна прочитати в переліку вимог маніфестантів, пише Громадське.

Два автобуси правоохоронців та декілька автівок патрульної поліції приїхали до театру Франка охороняти близько 20 активістів та приблизно таку ж кількість глядачів.

Один з організаторів акції, представник громадської організації «Соціальний рух» Віталій Дудін вважає, що розвиватися Україні заважає «російський імперіалізм і український капіталізм»:

«Україні зараз теж загрожує російський імперіалізм і її пригнічує український капіталізм олігархів. Перед нами стоять виклики, тому що відсутня свобода трудящої людини», — зазначив Дудін.

Напередодні у Львові Служба безпеки у рамках дії закону про декомунізацію затримала активістів ліворадикальної організації «Чорний світанок», які мали намір провести «першотравневий марш». Вони намагалися розповсюдити листівки з гаслами «За волю повстане трудящий народ», «Нові тарифи, старі зарплати», «Геть міністрів, геть капіталістів», «Праця за їжу? Це рабство». Віталій Дудін вважає, що такі дії радикалів не підпадають під закон про декомунізацію.

«Був проведений обшук, СБУшники знайшли не зброю чи наркотики, вони знайшли звичайні листівки. Влада робить піар на боротьбі з усіма невдоволеними. Вона це пояснює як боротьбу з тоталітарною спадщиною. Але скажіть, будь ласка, яке відношення до Радянського Союзу мають анархісти? Яку відповідальність за злочини сталінізму мають нести демократичні, ліві, соціалісти, яких ми тут сьогодні представляємо», — сказав він.

Активісти вимагали підняти соціальні стандарти у п’ять разів, а також скасувати регуляцію робочих страйків. Виступили і за зменшення впливу олігархів на політику та економіку України, просили віддати народу «все награбоване».

«Сьогодні страйк організувати неможливо. Навіть якщо людина не платить зарплату своєму працівнику, вона не буде притягнута до відповідальності. Перевірки з дотримання трудового законодавства не проводяться, бо на них накладено мораторій», — зазначив активіст.

Згадали про скандальні офшори українських політиків. Економіст Захар Попович вважає, що ситуація не змінилася з 2011 року.

«Ми робили дослідження, дивилися по сільському господарстві та металопродукції. Нічого не змінилося. Так само, як і в 2011 – 2012 роках більша частина експорту здійснювалася через певні офшорні юрисдикції через країни, де ставка оподаткування прибутку дуже низька, так і зараз. Сотні мільйонів доларів не потрапляють у бюджет країни», — заявив економіст Захар Попович, представник ГО «Соціальний рух».
Loading...Залишити коментар