В ООН обговорили порушення прав кримських татар

0

Основною темою обговорення 17-ї сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів в Нью-Йорку стало питання дотримання колективних прав автохтонних народів, повідомила на своїй сторінці в Facebook член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

За її словами, тема форуму особливо актуальна для кримських татар.

На думку правозахисників, дві категорії прав порушує в Криму російська влада: загальне порушення прав (право на справедливий суд, право на свободу совісті, право на інформацію і свободу слова, свободу пересування і т.д.) і колективні права корінного народу Криму (тут порушується весь комплекс прав, закріплених міжнародними документами).

За ідеєю, світ виробив всі механізми захисту прав корінних народів, інша справа, що реалізація їх можлива при бажанні і згоді всіх учасників процесу: держава-корінний народ-інші громадяни країни. Коли один з виконавців – така держава, як, наприклад, Росія, то виконання норм і положень неможливе, – написала вона.

Гаяна Юксель зазначила, що Росія намагається применшити значення форуму, при цьому сама дуже активно використовує цю площадку.

Тут велика делегація російської Півночі, представники якого розповідають, як їм добре живеться і як допомагає держава. З Криму нікого не привезли в цей раз. В принципі, якби привезли, то окупанти суперечили б самі собі: таким чином вони б визнали кримських татар корінним народом півострова, – підкреслила вона.

Нагадаємо, кримських татар на форумі представляють заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, член Меджлісу кримськотатарського народу, Гаяна Юксель, юрист Сулейман Мамутов, співробітник телеканалу АТR Ельмаз Асанова.

Відзначимо, що вчора, 17 квітня, в Нью-Йорку, де проходить Постійний форум ООН з питань корінних народів, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що кримські татари не брали участі в незаконних виборах президента РФ в Криму і не бачать майбутнього півострова без України.
Loading...Залишити коментар