Facebook забанив Декларацію незалежності США за ненависть до індіанців

0

Facebook заблокував повідомлення, в якому цитувалися уривки з Декларації незалежності США. У ньому автоматичний алгоритм системи соцмережі визначив, що текст містить ознаки “мови ненависті” відносно індіанців, пише ВВС. 

Розділи декларації розмістила на своїй сторінці в Facebook напередодні 4 липня (Дня незалежності США) невелика газета “Liberty Country Vindicator”, що базується в Техасі, повідомляє The Guardian.

Редакція мала намір таким чином заохотити обговорення історії США серед читачів газети. Уривки з документа публікувалися частинами кожен день – починаючи з 24 червня.

Перші дев’ять постів були оприлюднені без виникнення труднощів. У той же час десятий був автоматично заблокований в Facebook. Редакція газети при цьому отримала повідомлення, що публікація “суперечить стандартам в частині мови ненависті”.

Каменем спотикання став уривок документа, присвячений корінному населенню Америки, а саме фраза, де говорилося про “нещадних індіанських дикунів”.

“Він (король Великобританії Георг III, – ред.) підбурював нас до внутрішніх заколотів і намагався нацьковувати на жителів наших прикордонних земель безжальних дикунів-індіанців, чиї визнані правила ведення війни зводяться до знищення людей, незалежно від віку, статі і сімейного стану”, – йдеться в уривку з документа.

Згодом в Facebook визнали помилку і відновили посаду, а також зняли всі блокування зі сторінки видання.

“Ми хочемо вибачитися і повідомити вам, що ми відновили ваш контент”, – зазначалося в повідомленні.

Втім, деякі користувачі Facebook не зрозуміли, чому раптом представники соцмереж вирішили відступитись від власних стандартів та зробити вийняток для офіційного документу США.
Loading...Залишити коментар