17 з 18 найтепліших років в історії спостережень припадають на це сторічча

0

Останні три роки, що стали одними з найтепліших за всю історію спостережень, відіб’ються на рівні моря і погодних режимах в інших частинах світу.

Про це заявив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) Петтері Таалас, повідомляє прес-центр ООН.

“17 з 18 найтепліших років в історії спостережень припадають на це сторічча, і ступінь потепління протягом останніх трьох років був винятковим. Особливо яскраво виражено потепління в Арктиці, що буде мати глибокі і тривалі наслідки для рівня моря і погодних режимів в інших частинах світу”, – заявив Таалас.

Варто відзначити, що світовий температурний рекорд як і раніше зберігається за 2016 роком. Однак 2017 рік став найтеплішим, в якому не було наслідків явища “Ель-Ніньо” (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що має помітний вплив на клімат – ред.), здатного значно підвищити глобальні річні температури. Так, середня температура поверхні Землі в 2017 році була приблизно на 1,1°С вище за аналогічний показник доіндустріальної епохи.

“Тепло в 2017 році супроводжувалося екстремальними погодними умовами в багатьох країнах світу. В США цей рік був найдорожчим з точки зору відшкодування шкоди від погодних та кліматичних лих, в той час як в інших країнах спостерігалося уповільнення розвитку або зведення його нанівець через тропічні циклони, повені та засухи”, – додав глава ВМО.

Він підкреслив, що повну детальну доповідь представить в березні. Так, в доповіді будуть проаналізовані явища зі значними впливами і наслідками, а також довгострокові показники зміни світового клімату, такі як збільшення рівня концентрації вуглекислого газу, протяжності арктичного і антарктичного морського льоду, підвищення рівня моря і підкислення океанів.
Loading...Залишити коментар