Розпочали боротьбу проти сексуальних домагань в громадському транспорті - Перший Соціальний

Розпочали боротьбу проти сексуальних домагань в громадському транспорті

5

domagannja

Юристка Марічка Крітенко розпочала боротьбу проти сексуальних домагань у громадському транспорті.

Як розповіла вона “Українській правді. Життя“, до цього її спонукав власний сумний досвід:

“В липні до мене вкотре домагалися в метро і мені урвався терпець. Я попросила допомоги оточуючих і не отримала жодної реакції. Моє обурення перейшло в бажання щось змінити. Це стається періодично зі мною, декілька разів ще більш ганебні вчинки сталися із рідною сестрою і подругами”, – розповідає вона.

За її словами, її дуже обурила сама ситуація. “Неважливі пора року чи зовнішній вигляд жертви – ЦЕ НІКОЛИ НЕ ПРОВИНА ДІВЧИНИ. Я можу за себе постояти фізично, але нахабність кривдника (після мого зауваження, він сказав “ну так давай, вдар мене”) і байдужість оточуючих мене шокувала і я сама не знала, що робити”, – ділиться Марічка.

“Тому мій проект показуватиме жінкам, що робити та спонукатиме їх не боятися, не соромитися, не звинувачувати себе”, – каже вона.

На її думку, соціальна реклама – це прекрасний інструмент для цього. Крім того, вона планує домогтися і змін у законодавстві – щоб за сексуальні домагання була кримінальна відповідальність.

Таким чином в неї з’явилася ідея розпочати кампанію “Report it to Stop IT- Kiev Ukraine” проти сексуальних домагань у транспорті та створити петицію із підписами, направлену до Київської міської державної адміністрації. Її головна мета – домогтися соціальної кампанії у транспорті.

“На сьогодні ми маємо більше 500 підписів, підтримку жінок з усієї України. Зацікавленість медіа, деяких політиків. Ми писали вже і до Метрополітену, і до КМДА. Поки немає жодних результатів, але чим більше уваги, тим більше шансів. А петиція та кількість підписів у ній – це вплив”, – розповідає ініціаторка кампанії.

А ще вона додає шокуючий факт: “Після початку кампанії, виявилося, що КОЖНА жінка, яку я знаю пройшла через це”.

Як у них?

Марічка додає, що за основу, вона брала міжнародний досвід. Соціальні реклами проти сексуальних домагань в транспорті уже існують десятиліття у Англії, США, Мексиці, Франції. В Англїї є спеціальний номер, на який можна написати смс – кривдника знайдуть по камерам спостереження та персональний проіздний і покарають.

Однією із найбільш успішних та великих кампаній стала британська “Report it to stop it”, яка запрацювала у квітні цього року. Проект ґрунтувався на дослідженнях, які стверджували, що про 90% всіх сексуальних домагань у транспорті не повідомляють до поліції.

Вона стала продовженням проекту співробітництва британської поліції а також керівництва лондонського транспорту. Мета проекту, що розпочався ще у 2013 році, “Project Guardian” – зробити транспортну систему Лондона вільною від домагань.

США

“Це не мені має бути соромно. Ніхто не має права створювати тобі дискомфорт небажаними коментарями чи дотиками”, – йдеться у соціальній рекламі в метро у Вашингтоні, США. На рекламі надано список контактів, куди можна поскаржитися на інцидент. Кірм того, дівчат закликають заявляти про інцидент працівникам на станції метро/водіям автобусів.

domagannja2

“Потрися об мене і я на тебе заявлю. Якщо вас чіпають чи трутся, то говоріть про це. А ще краще фотографуйте та надсилайте нам у поліцейський відділок”, Бостон, США.

Мексика

Боротьба з сексуальними домаганнями на робочому місці – реклама в Мексиці, 2006 рiк. “Сексуальні домагання це ганьба нашого суспільства. Жодна жінка не повинна бути сприйнята як сексуальний об’єкт на робочому місці”.

domagannja3

“Наше завдання – це підписи, поступово ми їх набираємо і вони будуть нашим головним козирем. З петицією ми звернемося до нової влади, коли вже не буде ажіотажу навколо виборів”, – каже Марічка Крітенко.

“Українська правда. Життя”
Loading...5 Comments

 1. гость on

  По-моему этот мир сходит с ума, а женщины остервенели настолько что выдают уже желаемое за действительное.

  На хуй вы кому нужны с вашими “домоганиями” ?!

  Идите по норам, Вас никто не трогает.

  Сами оголяетесь чуть ли не до трусов, а потом придумываете всякую херню с “домогательствами”.

  В арабских странах все-таки правильно делают что камнями забрасывают.

  • Viktoria on

   ну да, в зимнее время тоже ведь раздетые до трусов ходим…какие пуховики? ты что…во всем виноваты мы, девушки..но только не озабоченные люди…да, ты прав, полностью с тобой согласна.

 2. женщина on

  Зачем же такую гадость в такой грубой форме так писать. не красиво и не прилично для женщины. мне 41 год , а совсем недавно было 18 лет. Так именно в 18 лет и ЗИМОЙ ( Я НЕ БЫЛА РАЗДЕТА ИЛИ ДАВАЛА ПОВОД!!!!!!!!!!) в троллейбусе ко мне приставали и…. я вовремя вышла! И никто не заступился. Троллейбус был полный. И вообще молись , что с тобой такого не было! Может кто и ходит в недостойном виде! Но никому не дано ПРАВО протягивать руки, а притом еще и транспорте. Я ЛИЧНО ЗА ТО , ЧТОБ ввели наказание за домагания где бы-то не было улица, транспорт или еще хуже подъезд где живешь. А ТВОЕ СЧАСТЬЕ, ЧТО С ТОБОЙ НИЧЕГО НЕ ПРОИЗОШЛО!!! А со мной лично это было ШОК ПО СЕЙ ДЕНЬ И БОЯЗНЬ КОГДА БЛИЗКО КТО – ТО В ТРАНСПОРТЕ!

 3. Ну от і Марічка засвітилась,тему собі підібрала,захистниця.А гість ,хоча й грубувато-але вірно пише,та й не завжди жінки проти цих домагань,треба бути обєктивними.Та й не можна жінок зобижати,вони достойні почитання,компліментів-а вже хто як їх виказує,то ж ,хто як вміє_хто словами,хто поглядом,хто руками…,головне щоб жінці подобалось,вон видно ,до душі їй чи ні.

  • Viktoria on

   Хотелось бы посмотреть на твою реакцию если бы твоя дочь пришла к тебе и рассказала о подобном. Сомневаюсь что ты бы сказал ей, что она сама виновата и сама этого хотела. И почему-то по всей Европе борются с этим, наказывают и это считается преступлением. Только у нас такие как ты считают что ничего страшного в этом нет.

Залишити коментар