22 жовтня згадають Кармелюка - Перший Соціальний

22 жовтня згадають Кармелюка

0

22 жовтня в селі Летичеві, що на Хмельниччині, відбудеться з’їзд лівих активістів.

Дата вибрана не просто так адже саме в цей день в Летичеві у 1835 році, потрапив у засідку й був застрелений шляхтичами український месник-повстанець Устим Кармалюк.

Про це повідомляють в соціальній мережі Facebook.

«Більш ніж 20 років збройної боротьби з гнобителями всіх націй та ґатунків, чисельні арешти і втечи, понад 1000 спалених панських маєтків, 20 000 селян, ремісників та солдат-дезертирів у багатонаціональному повстанському війську, нетерпимість до даремного насильства, роздача панських скарбів селянам та сувора заборона на персональне збагачення бійців – все це риси з якими діяльність Устима Кармалюка увійшла в історію. У пікові моменти повстання, виплеснувшись за межі Поділля, охопило також частину Волині, Київщини, Житомирщини та Бессарабії.

Цей збір покликаний необхідністю критичного погляду на активістські практики, ідеологію та риторику, якими послуговуються представники та представниці сучасного соціального спротиву в Україні.

Особливої уваги потребують історичні приклади антиколоніальної боротьби, по які звертаємось, вибудовуючи власні традиції спротиву. Часто саме тут – у поясненні історичного значення, історичної необхідності тої чи іншої форми спротиву, тої чи іншої риторики, відбувається легітимація й погодження із право – популістськими ідеологемами, виключення, або нівелювання прогресивної соціальної повістки.

Отже, в рамках збору, пропонуємо звернутись до конкретної історії антиколоніального спротиву на центральній та західній Україні, а також поговорити про критику й попередження правої риторики та практик в середині соціального спротиву.», – написано в описі зустрічі.
Loading...Залишити коментар