23 дні дій проти домагань у світі праці

0

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 818 мільйонів або 35% жінок у всьому світі у віці від 15 років зазнавали сексуального або фізичного насильства вдома, у своїх громадах чи на робочому місці.

Міжнародна конфедерація профспілок вважає, що робота не може бути гідною там, де є насильство. Проте на міжнародному рівні не існує законодавчого акту, який встановлює основу для запровадження заходів для викорінення насильства та домагань. З огляду на це, МКП вирішила провести відповідну кампанію та закликає усіх до неї приєднуватися. Заходи триватимуть 23 дні: почнуться 14 лютого і закінчаться 8 березня у Міжнародний жіночий день.

У міжнародній організації наголошують, що насильство за ознакою ґендерної рівності залишається одним із найпоширеніших порушень прав людини. У червні 2018 року Міжнародна конференція праці (ILC) розпочне роботу зі створення міжнародного стандарту “Насильство та домагання щодо жінок і чоловіків у світі праці”, у тому числі розглядатиме проблему насильства за ознакою статі.

Мета кампанії МКП:

– Створити вагому підтримку ухвалення Конвенції МОП разом з Рекомендацією “Насильство та домагання щодо жінок і чоловіків у світі праці”, приділяючи особливу увагу гендерному аспекту насильства.

– Мобілізувати та зміцнювати дії профспілок з викорінення гендерного насильства зі світу праці.

«Це критичний період для нашої кампанії, оскільки ми маємо лише кілька місяців попереду, щоб переконати уряди обов’язково підтримати конвенцію МОП, доповнену рекомендацією, приділяючи особливу увагу гендерному аспекту насильства та домагань у світі праці. Наш заклик до дії починається з 14 лютого, відомого як “V-Day”( названий на честь однойменного глобального активістського рух, очолюваного “One Billion Rising”, для припинення насильства щодо жінок і дівчат) та триватиме до 8 березня Міжнародного жіночого дня», – зазначається у зверненні МКП.

Очікується, що членські організації МКП найбільше здійснюватимуть свої заходи саме 8 березня .

“Профспілки прокладають шлях у викоріненні насильства щодо жінок на роботі, й підтримка сильного міжнародно-правового інструменту має важливе значення”, – заявила генеральний секретар МКП Шаран Барроу.
Loading...Залишити коментар