26 квітня пікетуватимуть МЗС України

0

В Києві активісти організації «Громада» провели попереджувальні пікети під стінами Міністерства закордонних справ України.

Причиною пікету стала в’яла, на думку активістів, реакція українського МЗС щодо затримання в Білорусі двох громадян України.

«Наразі два громадянина України до цього часу перебувають в застінках репресивної системи Білорусі після протестів «тунеядців». Ми вимагаємо від МЗС вжити всіх заходів для негайної екстрадиції громадян України.

Також, ми вимагаємо від МЗС чинити політичний тиск на керівництво Білорусі щодо звільнення інших затриманих-анархістів, яким загрожує в’язниця.

Ми закликаємо громадськість підтримати пікет проти політичного переслідування всіх затриманих активістів в Білорусі через тиждень, 26 квітня о 17:00 під стінами Міністерства закордонних справ України», – написали активісти «Громади».

Нагадаємо, близько 8 ранку 24 березня в вікно Гомельської податкової інспекції невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю. Пожежі не було – розбилося тільки скло, пляшка в приміщення не потрапила. Слідчий комітет порушив кримінальну справу за фактом події, а трохи пізніше відповідальність за подію нібито взяли на себе анархісти.

Правда, про затримання у справі інформації не було. Але несподівано з’ясувалося, що в той же день, 24 березня, в Мінську були затримані двоє українських хлопців. Пізніше їм повідомили, що вони будуть проходити свідками у справі.

Українці – 19-річний Іван Даниленко та 18-річний Роман Легар – приїхали до Білорусі в ніч з 23 на 24 березня. Один з Києва, другий з передмістя української столиці – Броварів. Обидва студенти, Легар – студент архітектурного університету, Даниленко вчиться в медичному коледжі на фельдшера.
Loading...Залишити коментар