28 квітня боротимуться з стресами на роботі

0

stres

28 квітня, з метою попередження нещасних випадків і захворювань на робочому місці, в усьому світі відзначають Всесвітній день охорони праці. Його започаткувала Міжнародна організація праці, повідомоляє КВПУ.

Також у цей день згадують усіх загиблих на виробництві. В Україні, відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 року, 28 квітня відзначається День охорони праці.

У Всесвітній день охорони праці у всьому світі представники органів влади, профспілки, організації роботодавців та фахівці з охорони праці організовують різні заходи. Зазвичай вони проводять компанії для вирішення у суспільстві питання забезпечення гідних умов праці, а також щоб привернути увагу до проблеми травматизму на робочих місцях, у тому числі смертельного. Цьогоріч 28 квітня, за ініціативою МОП, відбуватимуться заходи під гаслом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Сьогодні працівники в різних країнах відчувають значні зміни в організації праці і трудових відносин. Експерти МОП відзначають, що трудівники перебувають під великим тиском, намагаючись задовольнити вимоги сучасного трудового життя. Темп роботи задають оперативна комунікація, високий рівень глобальної конкуренції, а лінії, які відокремлюють роботу й життя, все важче визначити. Психосоціальні труднощі такі, як посилення конкуренції, завищені очікування від продуктивності стають приводом до збільшення робочих годин, що у комплексі призводить до ще більш напруженого робочого середовища. Крім того, через нинішній економічний спад, який пришвидшив темпи організаційних змін і реструктуризацію, працівники все частіше зіштовхуються з нестабільною, нестандартною зайнятістю, зниженням можливостей для роботи, страхом втратити свої робочі місця, масовими звільненнями, безробіттям і зниженням фінансової стабільності. Усе це має серйозні наслідки для психічного здоров’я людей найманої праці та їхнього благополуччя.

«Наразі стрес, пов’язаний з роботою, загалом визнається глобальною проблемою, яка торкається представників усіх професій у країнах з різним рівнем розвитку. У цьому складному контексті робоче місце одночасно – джерело психосоціальних ризиків, а також й ідеальне середовище для вирішення цих викликів, шляхом використання колективних механізмів захисту. Є універсальний принцип: люди мають право на найвищий досяжний рівень здоров’я. Без здоров’я на робочому місці людина не може внести свій вклад в розвиток суспільства і досягти благополуччя. Якщо на робочому місці здоров’я робітника під загрозою, немає ніяких підстав як для продуктивної роботи, так і соціально-економічного розвитку. Тягар психічних хвороб має велике значення для світу праці. Адже це суттєво впливає на добробут людей, зменшує перспективи зайнятості та отримання заробітної плати, згубно впливає на доходи сімей та продуктивність праці підприємств, викликаючи високі прямі і непрямі витрати в економіці», – зазначають представники МОП у своєму дослідженні.

В Україні аналіз виробничого травматизму за 2015 рік показав, що через психофізіологічні причини сталося 1082 або 23,6% нещасних випадків. Згідно з даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, ці причини настання нещасних випадків займають друге місце за чисельністю. Торік найпоширенішими серед них були:

– особиста необережність потерпілого – 11,7% (537 травмованих осіб);

– травмування (смерть) внаслідок протиправних дій інших осіб – 7% (323 травмовані особи);

– інші причини – 3,1% (144 травмованих осіб).

Фахівці фонду звертають увагу, що до психофізіологічних причин, через які виникають нещасні випадки, зокрема належать: низька нервово-психічна стійкість, незадовільні фізичні дані або стан здоров’я, незадовільний психологічний клімат у колективі. Із зазначених причин лише у 2015 році сталося 124 нещасні випадки, з яких 42 – зі смертельним наслідком.
Loading...Залишити коментар