49 народних депутатів звернулися в Конституційного Суд

1

49 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду України з проханням перевірити на відповідність Конституції низку положень закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, яким була запущена пенсійна реформа, і визнати їх неконституційними.

Про це поінформували в прес-службі КСУ.

У поданні нардепи зазначають, що підвищення страхового стажу, необхідного для отримання права на призначення пенсії, і фактичне підвищення пенсійного віку, в окремих випадках може призвести до позбавлення права на пенсійне забезпечення в протиріччя Конституції, яка гарантує громадянам України право на соціальний захист.

Крім того, народні обранці вважають, що поступове збільшення страхового стажу ставить громадян у нерівні умови, що також порушує Конституцію.

На думку нардепів, неконституційним є зменшення величини оцінки одного року страхового стажу, який використовується для обчислення пенсії, до 1%.

У той же час депутати намагаються оскаржити скасування пенсій за вислугу років та деякі інші положення реформи.

Підписи під конституційним поданням поставили представники “Опозиційного блоку”, позафракційні нардепи Володимир Литвин, Надія Савченко, Андрій Білецький та інші.
Loading...1 коментар

  1. Rom Rimskiy on

    пиарятся твари рыговские… мрази кремлефашистские!

Залишити коментар