50 тис. чернігівських гіпертоніків отримали ліки зі знижкою

0

загруженноеУ Чернігівській області продовжується реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Більше 50 тисяч хворих на гіпертонію вже отримали ліки за референтними цінами. Такі дані були озвучені під час чергового засідання робочої групи з впровадження проекту на теренах області, повідомляє Чернігівська ОДА.

Як зазначалося, щорічно у майже 20 тисяч мешканців області виявляють захворювання на гіпертонію. Тільки за І півріччя поточного року вперше на облік було взято понад 9 тисяч хворих. У медичних закладах на диспансерному обліку наразі перебуває понад 270 тисяч осіб з артеріальною гіпертензією.

Усі лікувально-профілактичні заклади області в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками. Фахівцями медичної галузі постійно проводиться моніторинг та контроль за виписуванням рецептів, порядком їх зберігання та обліку, стверджують чиновники.

На сьогодні, за їхніми словами, лікарями виписано майже 80 тисяч рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів, задіяних у пілотному проекті. Придбати ліки зі знижкою за рецептами хворі можуть у 176 аптечних закладах Чернігівщини.

Всі 15 суб’єктів господарювання, які беруть участь у пілотному проекті дотримуються вимог рівня цін на ліки від гіпертонії та забезпечують їх наявність в аптечних закладах.

У рамках реалізації проекту, області на часткове відшкодування вартості лікарських засобів виділено субвенцію державного бюджету у сумі більше 3 мільйонів гривень. На сьогодні отримано та використано майже 1,7 мільйонів гривень. Найкраще освоюються кошти на реалізацію пілотного проекту у Новгород-Сіверському, Варвинському, Чернігівському, Носівському районах Чернігівщини.
Loading...Залишити коментар