7 березня покажуть фільм про феміністичний рух

0

В українській столиці відбудеться прем’єрний показ фільму «Вона прекрасна, коли злиться», режисерки Мірі Дор.

Про це повідомляють в соціальній мережі Facebook.

«Документальний фільм про розгортання другої хвилі фемінізму у США у 1966-1971-х рр. Вустами самих активісток стрічка розказує про розвиток феміністичного руху і його виклики у другій половині ХХ ст.. Тут можна почути виступи Бетті Фрідан (NOW), послухати спогади Кейт Міллет та дізнатись про різноманіття активістського досвіду від представниць рухів як SNCC Black Women Liberation Commitee, Cell 16, Jane, Lavander Menace. З екрану з вами також поговорять авторки відомого бестселеру «Our Bodies, Our Selves», а ще історикині, мисткині та журналістки, які писали і творили про жінок і для жінок. Починаючи від Національної Організації Жінок (NOW), яка, перш за, все критикувала видиму економічну і політичну нерівність жінок в американському суспільстві 1950-60-х, фільм розкриває, як поступово феміністичний рух звертав увагу на все глибші проблеми суспільства, за вирішення яких варто боротися: право на аборти і контрацепцію, видимість і права лесбійок, права кольорових жінок, класова нерівність, жіноча сексуальність, використання жіночих образів у мистецтві і репрезентація жіночого досвіду в історії.

Після фільму ми запрошуємо вас долучитись до дискусії про феміністичний активізм в Україні від 1990-х до сьогодення. Ми поговоримо про те, як починався розвиток феміністичного руху у пострадянський період української історії, чи є привід вважати, що в Україні є свій «український фемінізм», що відрізняє український досвід фемінізму від європейсько-американського, і чи можна вважати, що в Україні є феміністичний «рух».», – написано в анонсі.

Показ організовують студентське історичне товариство Potluck разом із Гендер в деталях за підтримки Представництва Heinrich-Böll-Stiftung в Україні.

Відбудеться показ в Центрі польських та європейських студій НаУКМА, що на вул. Волоська 10. Розпочнеться о 18:00
Loading...Залишити коментар