Абонплату на газ не вдалось повернути, бо у голову комісії кинули черевиком

0

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, не змогла ухвалити проект нової методики розрахунку тарифу за послуги облгазів.

Про це повідомляє УНІАН.

Як зазначається, комісія не змогла ухвалити проект, оскільки засідання регулятора було закрите його головою Дмитром Вовком через активність представників Федерації профспілок України, які заважали проведенню засідання.

Як виявилось, один з представників профспілок жбурнув у Дмитра Вовка черевиком.

Про це у Facebook повідомив громадський активіст Павло Тихий.

“Це йому подарунок від профспілкових організацій, які сьогодні із самого ранку пікетують НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання в галузях енергетики та комунальних послуг – ред.)”, – йдеться у його повідомленні.

Тихий стверджує, що нібито лише після цього вдалось зупинити засідання комісії й не дозволити прийняти рішення про абонплату за газ.

До закриття, представляючи проект рішення, начальник Департаменту регулювання відносин у нафтогазовій сфері Тетяна Рябуха повідомила, що згідно з запропонованими змінами, тариф на послуги з розподілу газу (абонплату) пропонується розраховувати виходячи не з максимальної приєднаної потужності, тобто максимального споживання газу всіма приладами споживача (як це пропонувалося раніше), а на основі замовленої потужності, яку визначить комісія.

“Пропонується перехід від технічної потужності, яка на сьогодні передбачена нормативними документами, до замовленої потужності”, – сказала вона, додавши, що для побутового споживача, у якого є лише газова плита (незалежно від наявності або відсутності лічильника), замовлена потужність становитиме 1, 2 куб. м на годину, тоді як раніше було значення 2,5 куб. м на годину.

Згідно з проектом, для інших категорій споживачів (у яких крім плити може бути газова колонка або котел), було запропоновано такі діапазони замовленої потужності – до 2,5 куб. м на годину; від 2,5 до 4 куб. м на годину; від 4 до 6 куб. м на годину; від 6 до 10 куб. м на годину; від 10 до 16 куб. м на годину.

Зазначалося, що нова методологія та тарифи на розподіл газу дозволять суттєво зменшити тарифи на теплову енергію і відповідно розмір платіжки за послугу з централізованого опалення для населення.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП встановила для населення і промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу, як плату за приєднану потужність. Новий тариф мав стати абонплатою за підключення до системи газопостачання та з 1 квітня його потрібно було б сплачувати щомісяця на підставі потужності лічильника незалежно від фактичного обсягу споживання. 30 березня міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що абонплата за газ не збільшить комунальних платежів населення. 4 квітня президент України Петро Порошенко закликав призупинити рішення про введення абонплати за газ, а 10 квітня Нацкомісія з тарифів скасувала своє рішення щодо абонплати.
Loading...Залишити коментар