Активісти проти забудови на кістках

0

В Білорусі на 11-й день стояння наметового табору в Куропатах (ліс під Мінськом), широкого громадського резонансу, несанкціонованих мітингів і бійок з ОМОНівцями, переодягненими в будівельників, будмайданчик став порожніти.

«Досягнуті результати можна назвати, як мінімум, проміжною перемогою суспільства над бізнесом, зрощеним з владою», – повідомляють активісти.

Сьогодні вранці на будмайданчик приїхала порожня фура і невеликий будівельний кран – робочі сказали, що забирають будівельні матеріали. Це свідчить про те, що, як мінімум, найближчим часом будівництво не буде відновлено. На це ж побічно вказують досить примирливі заяви голови Мінського міськвиконкому, міністра МВС та акціонера компанії-замовника Онищенка.

Активісти тримають руку на пульсі, адже все це може бути пусканням пилу в очі, щоб збити громадський інтерес до цієї теми.

Нагадаємо, табір виник з ініціативи членів «Молодого Фронту», коли стало відомо, що на місці, яке потрапляє під охоронювану історико-культурну зону, почалося будівництво бізнес-центру. Спочатку на будмайданчику цілодобово знаходилося 4 протестувальники. Пізніше в деякі дні їх кількість доходила до 80. Неодноразово табір відвідували і анархісти, ночуючи там і допомагаючи в чергуванні.

Куропати – місце масових розстрілів за часів сталінських репресій. У приміському лісі в районі «Зелений Луг» в розстрільних ровах спочивають, за різними оцінками, від 30 до 250 тисяч чоловік.
Loading...Залишити коментар