Алкоголь сприяє креативності, – вчені

0

Алкоголь допомагає вирішувати креативні завдання. Причиною стає зниження самоконтролю і здатність швидко перескакувати з думки на думку.

До такого висновку експериментальним шляхом дійшли науковці з Університету Місісіпі, пише портал “Harvard Business Review”.

Група піддослідних складалась з 20 чоловіків віком 21-30 років. Вони споживали горілку з соком журавлини, поки не досягнули стану сп’яніння у 0,8 проміле. Після цього мали пов’язати віддалені асоціації. Наприклад, у відповідь “банкнота” треба було поєднати слова “скласти”, “долар”, “сховати”. Тим, хто перебував під дією алкоголю, тест дався краще та швидше, ніж групі тверезих чоловіків.

“Деякі знамениті письменники, художники і композитори стверджують, що спиртне допомагає їм творити. Ми хотіли перевірити, чи правда це. Якщо є необхідність в несподіваних підходах і креативних рішеннях, кілька келихів вина або коктейль з мартіні за ланчем не зашкодять”, – розповів дослідник Ендрю Ярош.

Проте застеріг від великої кількості алкоголю. Якщо алкотестер показує більше, ніж 0,8 проміле, креативне мислення вже не працюватиме ефективно.

Щоб розвинути креативність, науковці радять частіше виходити із “зони комфорту”, бути допитливим, замальовувати власні ідеї на папері. Також – побільше спілкуватися з людьми, які з Вами “на одній хвилі”.
Loading...Залишити коментар