Amnesty International Україна стурбована системною бездіяльністю держави щодо ультраправих - Перший Соціальний

Amnesty International Україна стурбована системною бездіяльністю держави щодо ультраправих

0

Amnesty International Україна вважає, що держава втрачає контроль над радикальними угрупуваннями, що активізувалися у низці міст України.

Правозахисна організація стурбована системною бездіяльністю держави щодо дій радикальних угрупувань, що здійснюють напади на громадські заходи, активістів та загалом громадян по всій Україні, зокрема, у Києві, Львові, Ужгороді, Маріуполі, і лишаються безкарними, пишуть на сайті.

Бездіяльність правоохоронних органів під час численних нападів на учасниць та учасників маршів за права жінок 8 березня та нездатність гарантувати безпеку мирних зібрань свідчать про існування системної проблеми. Протягом останнього року у різних регіонах України активізувалися радикальні групи, які прикриваючись патріотизмом та позиціонуючи себе як «борці зі злочинністю», здійснюють напади на публічні заходи та окремих громадян, і лишаються практично безкарними. Те, що держава нездатна належно протидіяти агресії радикальних угрупувань, є надзвичайно тривожним симптомом.

«Ми бачимо ознаки того, що українська держава стрімко втрачає монополію на насильство. Натомість її функції та повноваження самовільно перебирають на себе ті, хто мають зброю і фізичну силу: озброєні палицями і газовими балончиками, вони приходять до судів, нападають на культурні та освітні заходи, б’ють людей на вулицях», — заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

Особливо загострилася ситуація в Ужгороді в переддень відзначення 79-ї річниці проголошення Карпатської України. Там, за повідомленнями активісток, з’явилися т.з. «патрулі», які шукають активістів/ок, що брали участь у мирній акції 8 березня або її підтримали, а також нападають на громадських активістів, зокрема на тих хто розслідували схеми фінансування окремих угрупувань. На сьогодні відомо про щонайменше чотири напади. Реакція правоохоронних органів не відповідає масштабам проблеми.

Певні угрупування відкрито беруть на себе відповідальність за напади та пишуть погрози на своїх сторінках у соціальних мережах, обличчя нападників є на відео та фото, зроблених активістами та журналістами, проте правоохоронні органи не вживають достатніх заходів для припинення та попередження їхні насильницькі дії. Зокрема в Ужгороді, за словами організаторів, поліція відмовилась забезпечити безпеку проведення круглого столу присвяченого протидії дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті.

«Україна скочується в хаос неконтрольованого насильства з боку радикальних угрупувань та їх тотальної безкарності. Фактично, за таких умов жодна людина в державі не може почуватись в безпеці», — додала Покальчук.
Loading...Залишити коментар