Анонім розповів, чому злив “Панамські документи”

0

fonseca

Анонімне джерело, котре надало німецьким журналістам 11 мільйонів документів юридичної компанії Mossack Fonseca.

Чоловік, який називає себе Джон Доу, звернувся до публіки через газету Süddeutsche Zeitung, журналістам якої він свого часу передав документи.

Повна версія його заяви англійською мовою доступна на сайті газети.

У своїй заяві Джон Доу говорить про те, що суди по всьому світу “абсолютно не впоралися зі своїм завданням – розібратися з метастазами офшорних зон, розкиданих по планеті”.

“Я вирішив розповісти про роботу Mossack Fonseca, оскільки вважаю, що її засновники, співробітники і клієнти повинні відповісти за ту роль, яку відіграли в її злочинах, з яких поки що лише частину розголошено”, – йдеться в заяві.

Джон Доу також заявляє, що не працює на жоден зі світових урядів, ані на якусь спецслужбу.

“Моя точка зору належить виключно мені, як і рішення поділитися документами з журналістами Süddeutsche Zeitung і Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ)”, – пише активіст.

Своїм основним мотивом Джон Доу називає боротьбу з нерівністю. На його думку, “нерівність у доходах – один з визначальних аспектів нашої епохи”. “Банки, фінансові регулятори і податкові органи зазнали невдачі. Були прийняті рішення, які не зачіпали багатих, шкодячи інтересам середнього класу і людей з невеликим доходом”, – пише він.

Нагадаємо, 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, що використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків.

Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, включаючи президента РФ Путіна, президента України Порошенка, відомого футболіста Ліонеля Мессі й інших відомих впливових людей.

Серед власників офшорів, зокрема, матеріали про трьох людей, пов’язаних з Україною, – президента України Петра Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка і британського бізнесмена пакистанського походження Мохаммада Захура, який живе і працює в Україні.

З опублікованих документів стало відомо, що Порошенко не передав “Рошен” в “сліпий траст”, а вивів в офшор, а одеський мер Геннадій Труханов взагалі має російський паспорт.

Пізніше стало відомо про участь в скандалі британського прем’єра Девіда Кемерона. Це спричинило масові протести з вимогою його відставки. Раніше через “панамські документи” у відставку пішов прем’єр Ісландії.
Loading...Залишити коментар