Анонімні алкоголіки на захисті суспільства

0

В цей день, 10 червня 1935 року, було створено спільноту анонімних алкоголіків.

У 1840 році в місті Балтимор з’явилося Вашингтонська спільнота. До її складу входили алкоголіки, які намагалися здійснити ідеї взаємодопомоги. Це товариство було дуже активним в політичних і соціальних питаннях, тому через якийсь час до його складу почали входити люди, що не мають відношення до проблеми алкоголізму. І Вашингтонська Спільнота перестала вважатися групою взаємодопомоги, так як основна діяльність груп почала носити суспільний характер. В кінці XIX століття було створено «Спільноту ранніх християн», з якого згодом (початок XX століття) виділилася «Оксфордська група». Її основними завданнями було відродження християнських традицій.

Історія організації починається з того, як американець Білл Уїлсон, який через пиятику в черговий раз потрапив в лікарню, залишився тверезим півроку. Відчуваючи спокусу напитися знову, він став шукати п’яниць, які потребують допомоги. Білл познайомився з доктором Бобом Смітом, теж алкоголіком. В результаті спілкування у них виникла ідея, що, спілкуючись один з одним, вони можуть протистояти недузі. Так зародилося співтовариство Анонімних Алкоголіків. Згодом таке своєрідне спілкування почало набувати все більш широке поширення. 10 червня 1935 року доктор Боб Сміт випив останній раз спиртовмісний напій (пляшку пива).

Цей досвід дозволив їм об’єднати інших алкоголіків, і в 1937 році група налічувала вже 40 учасників. У грудні 1938 року було розроблено текст «12 кроків АА». До 1995 року співтовариство АА налічувало понад 2 млн членів і працювало в 141 країні. У 2015 році на святкування 80 років АА в Атланту приїхала 61 тисяча делегатів з 80 країн. Література видається на 90 мовах і поширюється в 170 країнах світу.
Loading...Залишити коментар