Аваков "накружив" 200 мільйонів на французьких вертольотах - Перший Соціальний

Аваков “накружив” 200 мільйонів на французьких вертольотах

0

Міністерство внутрішніх справ переплатить Франції понад 200 млн євро за 55 гелікоптерів, призначених для створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

Про це, посилаючись на джерело в комітеті Верховної Ради з питань євроінтеграції, повідомляють Комментарии.uа, зазначаючи: призначена для закупівлі Україною техніка є не новою – “Ці гелікоптери використовувались для транспортних перевезень в Північній Америці, а після аварії одного з них в 2016 році в Норвегії їх використання взагалі було обмежено”.

При цьому зауважується: раніше від цих вертольотів відмовилась Польща – “А ось Авакову вони підходять”.

“Ринкова вартість одного закуповуваного вертольота становить не більш 5 млн євро. Цю ж інформацію підтвердили і в Мінфіні. В силу ринкової вартості цих вертольотів та з урахуванням їхнього зносу і аварійності сума операції не може перевищувати 275 млн євро. Україна ж набере кредитів на 475 мільйонів, переплативши тим самим 200 мільйонів”, – підкреслює видання.

Разом з тим, наголошується: за словами джерела в Міністерстві фінансів, левова частка переплачених Україною коштів “у подальшому повернеться безпосередньо пану Авакову як “відкат” – “Більш того, ці вертольоти фактично належать дочірньої компанії BNP Paribas – Parilease. BNP Paribas буде кредитувати угоду. Це також вказує на неринкові підходи формування ціноутворення контракту”.

Крім того, підкреслюється: за інформацією Головного науково-експертного управління ВР, у пакеті документів на закупівлю гелікоптерів відсутня конкретна інформація про них – “Ці вертольоти – не нові. Однак у підписаній Аваковим угоді немає ні слова про контроль технічного стану техніки, що поставляється”.

“Аваков подає загалу підписання контракту як необхідну Україні подію. Насправді це є спробою приховати корупційну складову угоди. Тут повинні розбиратися антикорупційні органи”, – резюмує видання.

Нагадаємо, експертизу в справі “рюкзаків Авакова” проводила приватна компанія.
Loading...Залишити коментар