Більше 200 гірників не піднялись на поверхню

0

Більш як 200 гірників чотирьох шахт міста Шахтинська залишаються під землею.

Про це повідомляє профспілковий сайт КВПУ з посиланням на кореспондента Tengrinews.kz.

«Група працівників чотирьох шахт вугільного департаменту АТ «АрселорМіттал Теміртау» відмовилася покидати свої робочі місця після закінчення зміни. Розпочався діалог в рамках трудового законодавства між керівництвом компанії і профспілкою вугільників «Қорғау», що представляє інтереси працівників. Решта шахт працює в штатному режимі. Ситуація – на контролі акимату Карагандинської області», – повідомили в прес-службі акимату.

Напередодні по месенджеру WhatsApp велися переговори про організацію страйку. Багато жителів Шахтинська отримали розсилку, де кілька людей розповідають про плани страйку і закликають гірників нічної зміни 11 грудня не виходити на поверхню, а інші шахти – підтримати їхні дії.

Керівництво «АрселорМіттал Теміртау» вважає цю акцію незаконною. «Акція є несанкціонованою, оскільки гірники не висунули жодних офіційних вимог ні керівництву шахт, ні адміністрації АТ «АрселорМіттал Теміртау». З боку профспілки вугільників «Қорғау» також не надходило жодних заяв», – йдеться у роповсюдженому коментарі прес-служби «АрселорМіттал Теміртау».

Раніше подібний трудовий спір виник між шахтарями і керівництвом «Корпорації Казахмис» у місті Сатпаєві. Тоді в Інтернеті поширювалися інформація та відео про страйк шахтарів. Вони вимагали підвищення заробітної плати на 70 відсотків, збільшення пенсій і поліпшення умов праці, а також зустрічі з керівником «Корпорації Казахмис» Едуардом Огаєм. Пізніше в прес-службі акимату Карагандинської області повідомили, що ситуація – на контролі керівництва регіону. Також повідомлялося, що з шахтарями ведуться переговори.
Loading...Залишити коментар