Більше половини опалювального газу втрачається, – міністр

7

teplopostachannya

З 18,6 мільярда кубометрів газу, що поставляється на потреби житлово-комунальних господарств, 2,4 втрачають в системі теплопостачання і ще 9 – безпосередньо в будинках.

Для того, щоб досягти комфортної температури в квартирах українців досить 8 млрд кубометрів газу в рік. Однак через неякісні теплосистеми втрачається близько 60% палива.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

За його словами, з 18,6 мільярда кубометрів газу за призначенням – на опалення квартир – доходить тільки 7,2 мільярда кубометрів. Тобто, в загальному українці втрачають більше 60% газу, вартість якого все одно оплачують.

«Для ефективного проведення опалення в житловому секторі та щоб досягти комфортної 20-градусної температури, досить 8 млрд кубів газу. Однак, якщо подивитися на Польщу, Австрію чи Німеччину, щоб досягти такого ефекту, вони здійснювали відповідні капіталовкладення протягом семи або навіть п’ятнадцяти років », – повідомив Зубко.

Він також додав, що в даний час у багатьох містах України впроваджується багато проектів, за допомогою яких вдається зменшити споживання газу до 75% за рахунок термосанації будинків. Серед міст, де впроваджуються енергоефективні заходи, міністр назвав Львів, Луцьк, Суми, Рівне, Дніпро, Одесу.

Нагадаємо, термомодернізація житла коштуватиме Україні € 30-40 млрд, а модернізація підприємств, які є постачальниками тепла – ще дорожче.
Loading...7 Comments

 1. дідусь on

  Згадайте великого Менделєєва, який повчав, що газ – не пальне, а дуже цінна сировина для хімічної промисловості. Скільки життів втрачено в наслідок спалювання газу?

 2. микола on

  то хреновий ти міністр Зубко якщо втрачаеться газ А то що люди палять пеньками то ти не бачиш По твоему це економія газу Тому треба ще врізати тарифи Дуб

 3. Дядько on

  Наслідок неефективної совєцької системи і “дешевого” газу, який обходиться нам занадто дорошо.

 4. Оказывается все это “энергосбережение от властит”, как говорит Зубко, которое украинцы доселе реализовывали, “коту под хвост”. Практического эффекта от двухлетних затрат связанных с тарифно-субсидиальной политикой нет. Государству следовало бы, как советовали “доброжелатели” начинать не с тарифно-субсидиальной пролитики, тратя деньги впустую, а с реализации системного технологического и технического перевооружения. Но “мудрецы” от власти привыкли нести лишь “пургу” и делать по своему. Вот и результат в 50% (т.е. в пол руки)

 5. Шо-б ви повиздихали зi своiм газом! Те що нам подають в трубах навiть бздом назвати важко ! Лiчильник крутиться як несамовитий а тепла вiд того Газу -пшик!

 6. Калькулятор on

  Да досить БРЕХАТИ І КРАСТИ, ПАДЛЮКИ- ЛЮДОЇДИ !!! ЩОБИ УКРАЇНА СПОЖИВАЛА 7 -8 МІЛЬЯРДІВ КУБІВ ГАЗУ, ТРЕБА ДАТИ НАРОДУ ДЕШЕВІ , ПОВТОРЮЮ ДЕШЕВІ КРЕДИТИ НА ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИМИ КОТЛАМИ, НА УТЕПЛЕННЯ БУДИНКІВ, А НЕ ПЕРЕКЛАДАТИ НАРОДНІ ГРОШІ З БЮДЖЕТУ У ВИГЛЯДІ СУБСИДІЙ У КИШЕНІ ОЛІГАРХАТУ, ОТИХ ВСІХ ПІНЧУКІВ, ФІРТАШІВ, БОЙКІВ, ЛЬОВОЧКІНИХ ТА НОВИХ “ЛЮБИХ ДРУЗІВ”- БАНДИТІВ ГРАБІЖНИКІВ З МАФІЇ ВАЛЬЦМАНІВ-ГРОЙСМАНІВ – ЯЦЕНЮКІВ !!! ВСЯ УКРАЇНА , ЗАВДЯКИ ЦІЙ МАФІЇ ЗАРАЗ ПРАЦЮЄ НА БАНДУ ОЛІГАРХАТУ ТА ЧИНОВНИЦТВА , ПРО ЩО СВІДЧАТЬ Е-ДЕКЛАРАЦІЇ ТІЄЇ КРОВОЖЕРЛИВОЇ , СУСПІЛЬНО-НЕБЕЗПЕЧНОЇ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОЇ БАНДИ, ЩО ЗАРАЗ КЕРУЄ УКРАЇНОЮ !!! СПОЧАТКУ ВСТАНОВИЛИ ГРАБІЖНИЦЬКІ ТАРИФИ НА ГАЗ, ЩОБ ЗА РІК-ДРУГИЙ МІЛЬЯРДЕРАМИ СТАТИ, А ПОТІМ ДУРЯТЬ НАРІД !!! НЕ ТАК СТРАШНІ МОСКАЛЬСЬКІ ВОШІ , ЯК УКРАЇНСЬКІ ГНИДИ !!! (С. ПЕТЛЮРА ).

 7. Открыл Америку…..достаточно посмотреть на незамерзающие следы от теплотрасс, сосульки на не утеплённых крышах и плесень на холодных стенах…
  А ещё на горы теплоизолирующих материалов, которыми завалены магазины и отсутствие очередей за ними….
  Политика государства, должна быть направлена на доступность оных.
  Вот, когда цены на них снизятся втрое, и во столько-же раз увеличится кол-во заводов по производству минеральных утеплителей, пеностекла, керамзита, тогда Гройсман действительно сможет показать “КАК надо управлять”….
  Только пенопласты белые не надо плодить…..они не долговечны и вредны.

Залишити коментар