Біля Києва загорілось сміттєзвалище

0

smittya

У Київській області загорілося сміттєзвалище, куди раніше привозили частину сміття зі Львова.

Про це повідомив депутат Київської обласної ради Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

“Тільки що жителі Крюківщини Київської області повідомили, що почало горіти звалище, розташоване біля селища. Вони ж надіслали фото. Саме на неї звозили частину сміття зі Львова”, – написав Дорошенко.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 травня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно стало відомо, що близько третини львівського сміття возять в Київ і спалюють на тамтешньому заводі. Згідно договору, після його завершення Львів повинен забрати в Києва таку ж кількість сміття. Київ прийматиме сміття до 1 серпня.

Кияни скаржились, що частина сміття не доїжджає до заводів, а скидається на місцеві полігони.
Loading...Залишити коментар