Біля Львова знову протести через сміттєзвалище

0

perekryta_doroga

Мешканці сіл Малехів, Великі Грибовичі та Дубляни, що біля Львова перекрили дві траси, вимагаючи забрати техніку з полігону.

Про це пише «Захід.Нет».

За словами пікетувальників, у них є інформація, що на Грибовицьке сміттєзвалище відновлюють вивіз сміття, нібито малехівський сільський голова дав на це дозвіл ще на 24 роки. Люди проти цього, вимагають закрити сміттєзвалище і не укріплювати його сміттєвими тюками, а пересипати ґрунтом.

На місце пікету прибув селищний голова Малехова Володимир Сеньковський, який категорично спростував, що сільрада веде домовленості про продовження експлуатації смітєзвалища.

«На сміттєзвалищі справді зараз ведуться роботи. Але це стабілізаційні роботи, оскільки обласна комісія з питань надзвичайних ситуацій дійшла висновку, що можлива ще одна катастрофа, якщо не укріпити територію, яка зараз і так нестабільна після пожежі. Може бути справжнє екологічне лихо, якщо прорве дамбу, адже інфільтрати тоді потраплять у воду, тож існує загроза забруднення стічних вод аж до району Щурата і навколишніх сіл. Я це пояснював людям, але вони не вірять, а політичні сили використовують цю ситуацію для своїх маніпуляцій, на що люди піддаються», – зазначив Володимир Сеньковський.

Селяни запевняють, що перекриватимуть трасу доти, доки не приїде до них Андрій Садовий.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Львівська міськрада має намір поновити вивіз сміття на Грибовицьке смітєзвалище уже з вересня. Щоправда, перед цим сміття спресовуватимуть у так званий «сміттєвий камінь» – великі тюки об’ємом в 1 м3, якими потім укріплюватимуть місця можливих зсувів на сміттєзвалищі.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

З вересня Львівська міська рада планує знову відкрити сміттєзвалище, але сміття попередньо пресуватимуть і укріплюватимуть ним тіло сміттєзвалища. Ці послуги надаватиме новостворена компанія.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.
Loading...Залишити коментар