Бійці АТО будуть судитися за статус "учасника" - Перший Соціальний

Бійці АТО будуть судитися за статус “учасника”

0

добровольці

Добровольці, котрі через поранення швидко полишили зону АТО, тепер будуть судитися за статус “учасника бойових дій”.

Для його отримання потрібно пробути в зоні АТО не менше 45 днів, однак бійці, котрі вже готують позови в суд, покинули зону трохи швидше. Наприклад, 10 бійців батальйону “Донбас” подають в суд з вимогою визнати їх учасниками АТО. Всі вони потрапили в засідку під Карлівкою Донецької області ще 23 травня. З того часу вони не можуть брати участі в бойових діях за станом здоров’я, а указ про те, що всі поранені стають “учасниками” з’явився аж в липні. Тому добровольці змушені через суд добиватись визнання своїх заслуг.

За словами юриста організації “Національна дія”, що займається юридичними консультаціями бійців та допомогою у вирішенні таких ситуацій Юлії Пашковської, їхня організація надала юридичну допомогу вже двом сотням добровольців, котрі мають аналогічні проблеми.

“Наша організація допомагає всім, в тому числі і добровольцям, які ніде не оформлені. Питання виникають з мобілізацією, з незаконним звільненням з роботи людей, які призвані до лав ЗСУ, з погашення кредитів, по дезертирству і присвоєнню статусу учасника АТО. З липня місяця поточного року за правовою допомогою звернулося понад 200 бійців, не рахуючи консультацій, яких в день може бути близько 50”, – зазначила Пашковська.

Статус учасника АТО, в перспективі, надає певні пільги в сфері соціальних послуг, пенсійного забезпечення і т.і.
Loading...Залишити коментар