Біженця-правозахисника хочуть відправити назад в Росію

0

Державна міграційна служба України готується вислати назад в Росію біженця-правозахисника.

Активісти організували збір підписів під назвою “Вплинь на міграційну політику України“.

“Мене звати Сольдаду, і я прошу підписати петицію про зміни в міграційній політиці України, щоб допомогти мені та іншим біженцям з авторитарних пострадянських держав: журналістам, правозахисникам, активістам, яким загрожують катування та переслідування в наших рідних країнах.”, – говорить активіст.

Сольдаду Ковалісіді був одним з небагатьох відкритих трансгендерних активістів у Росії, працював у правозахисній організації “Сибальт” та заснував організацію підтримки трансгендерних людей “Лаверна”.

“На мене влаштовували “сафарі”, п’ять разів мене жорстоко били, ламаючи ребра, представники проурядового угрупування, а поліція на це реагувала зверхньо зі словами: “Так тобі і треба”. Одного разу поліцейський сам спостерігав побиття, не втручаючись. Після погроз мене вбити з боку проурядових груп я змушений був полишити свою правозахисну діяльність в Омську та втекти з рідного Сибіру.”, – стверджує Сольдаду.

Правозахисник має західну освіту, розмовляє сімома мовами, включно з українською, є досвідченим освітнім тренером, читає лекції з міжнародних відносин та є волонтером міжнародної правозахисної організації і готовий працювати на розбудову України.

“Однак сьогодні це бажання, так само як і моя безпека та безпека сотень таких самих людей з пострадянських країн — під загрозою. Державна міграційна служба України вважає, що нас потрібно відправити назад до РФ та інших авторитарних країн, де на нас чекають катування та переслідування за нашу активну громадянську позицію.”, – говорить біженець.
Loading...Залишити коментар