Борги за комуналку будуть зростати, - експерт - Перший Соціальний

Борги за комуналку будуть зростати, – експерт

0

На кінець опалювального сезону заборгованість українців за комунальні послуги перевищить 60 мільярдів гривень.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

«У 2018 році було зменшено не кількість одержувачів субсидій, а суми, які виділяються на субсидії. У людей виросли зарплати, мінімальні зарплати, пенсії – і це відповідно все відбилося в такий спосіб: якщо людина раніше отримувала субсидії і держава оплачувала 500 – 1000 гривень, а якщо виросла пенсія, то, з огляду на розмір доходів, система автоматично перерахувала розмір субсидій, які вона повинна отримувати», – заявив експерт.

На думку Ю. Корольчука, на тлі зростання цін на ліки, транспортні витрати, буде рости і заборгованість за комунальні послуги.

«В принципі, ми це вже бачимо. Вже є заборгованість 47 мільярдів гривень. Ще рік тому на цей же період заборгованість була в районі 30 мільярдів гривень. Тобто, на 17 мільярдів гривень вона виросла. Субсидій менше дали, тому що доходи зросли. Але виросли і всі інші витрати. Тому я думаю, що на кінець опалювального сезону ми вийдемо із заборгованістю більше 60 млрд гривень. В принципі, так як і було спрогнозовано при підвищенні ціни на газ, на тепло», – зазначив він.
Loading...Залишити коментар