Британія та ЄС почали переговори по Brexit

0

Британський міністр з питань Brexit Девід Девіс у понеділок, 17 липня, зустрічається з головним переговірником ЄС Мішелем Барньє і це стане офіційним початком першого раунду переговорів про вихід Великобританії зі складу Євросоюзу (ЄС).

Про це повідомляє Reuters.

«Ми заклали добрий початок в минулому місяці, і на цьому тижні починаються реальні переговори. Захист прав всіх наших громадян є першочерговим завданням для мене в цьому раунді, і це те, чого ми повинні досягти реального прогресу», – сказав Девіс.

Його офіс описував пропозицію, зроблену Великобританією в минулому місяці щодо прав громадян ЄС, як «справедливу й серйозну», хоча Барньє відкинув її, як таку, що не відповідає вимогам ЄС.

Робочі групи зосередяться на трьох напрямках: права громадян; вимоги ЄС, щоб Великобританія виплатила близько 60 мільярдів євро для покриття поточних бюджетних зобов’язань ЄС; інші торгові питання, наприклад, що станеться з британськими товарами в магазинах ЄС після Brexit.

Четверта група, очолювана Девісом і Барньє, зосередиться на усуненні проблем в Північній Ірландії, коли нова межа ЄС відокремить британський регіон від Ірландії. У цьому питанні необхідна ясність щодо майбутніх торговельних відносин.

Перший раунд переговорів триватиме чотири дні, після чого очікується прес-конференція з інформацією про перші результати.

Нагадаємо, Єврокомісія 29 травня опублікувала ключові вимоги до Великої Британії в процесі виходу зі складу Євросоюзу. Основну увагу Брюссель сконцентрував на фінансових питаннях і правах громадян. В ЄС підрахували, що фінансові зобов’язання Великобританії стосовно ЄС будуть стосуватися 74 європейських установ. Хоча Єврокомісія ще не назвала остаточної вартості «рахунки» за вихід Великобританії з ЄС, вже відомо, що Лондону доведеться продовжувати виплати і після виходу.

23 червня минулого року у Великобританії відбувся референдум стосовно питання виходу країни з Європейського союзу. 52% британців проголосували за вихід країни зі складу Євросоюзу. Найбільшими противниками такої ідеї виявились жителі Шотландії, Північної Ірландії та Лондону. За віковими мірками за вихід більше голосували пенсіонери та люди старші 35 років.

Місцеві політики говорили про те, щоби зберегти спільний ринок з Європою, але голова Ради Європи Дональд Туск виключив таку можливість.

В Шотландії на Північній Ірландії відновилися розмови про здобуття незалежності від Об’єднаного Королівства, щоби зберегти членство в ЄС.
Loading...Залишити коментар