Британський уряд оголосив, що Brexit буде повним

0

Лідери протиборчих угруповань зі стратегії Brexit в уряді Терези Мей виступили зі спільною декларацією і заявили, що вихід із ЄС буде повним, а перехідний період – обмеженим за часом.

Про це повідомляє The Sunday Telegraph .

Міністр фінансів Філіп Хаммонд, який виступав за м’який варіант Brexit, і міністр зовнішньої торгівлі Ліам Фокс, що агітував за більш жорсткий підхід, заявили, що перехідний період буде обмежений по часу, і Великобританія не буде використовувати його, щоб забезпечити собі членство в ЄС через “чорний хід”.

За версією видання, ця “відкрита декларація про мир між ворогуючими угрупованнями в кабінеті міністрів стане величезним полегшенням для Терези Мей”, уряд якої і прихильники, і противники Brexit критикують за невизначеність позиції і відсутність чіткого плану виходу з ЄС.

“Ми вийдемо з митного союзу і будемо вільні від зобов’язань для укладення кращих торгових угод по всьому світу в якості незалежного, відкритого, торгового партнера”, – заявили міністри.

Вони хочуть, щоб економіка країни залишалася “сильною і енергійною”, пройшовши цей період змін.

“Саме тому ми вважаємо, що обмежений по часу перехідний період – важливий для реалізації наших національних інтересів, і дасть бізнесу більше впевненості – але він не може бути невизначеним, він не може перетворитися на прихований спосіб для того, щоб залишитися в ЄС”, – пояснили міністри.

Нагадаємо, Єврокомісія 29 травня опублікувала ключові вимоги до Великої Британії в процесі виходу зі складу Євросоюзу. Основну увагу Брюссель сконцентрував на фінансових питаннях і правах громадян. В ЄС підрахували, що фінансові зобов’язання Великобританії стосовно ЄС будуть стосуватися 74 європейських установ і їх сума складатиме приблизно 60 млрд євро.

23 червня минулого року у Великобританії відбувся референдум стосовно питання виходу країни з Європейського союзу. 52% британців проголосували за вихід країни зі складу Євросоюзу. Найбільшими противниками такої ідеї виявились жителі Шотландії, Північної Ірландії та Лондону. За віковими мірками за вихід більше голосували пенсіонери та люди старші 35 років.

Місцеві політики говорили про те, щоби зберегти спільний ринок з Європою, але голова Ради Європи Дональд Туск виключив таку можливість.

В Шотландії на Північній Ірландії відновилися розмови про здобуття незалежності від Об’єднаного Королівства, щоби зберегти членство в ЄС.
Loading...Залишити коментар