Через офшори вимагають відставки британського прем’єра

0

protest_resign_kemeron

У Великобританії сьогодні відбувся масштабний мітинг біля резиденції прем’єра Девіда Кемерона на Даунінг стріт у Лондоні.

Через його участь в офшорному скандалі з «панамськими документами», люди вимагають його відставки.

Про це пише британське The Mirror.

Протестувальники пройшли ходою по урядовій вулиці, тримаючи плакати з закликами про відставку Кемерона і скандуючи відповідні гасла.

На акцію, яка організовувалась через мережу Facebook, прийшло близько 3 тисяч людей.

Водночас, на сайті петицій британського парламенту і уряду створено петицію, яку вже підписали понад 90 тис. людей з вимогою відставки Кемерона і проведення дострокових виборів.

Нагадаємо, вчора прем’єр-міністр Девід Кемерон пояснив, що його прізвище є в «панамських документах», бо офшорною компанією володів його батько. Пізніше він та його дружина отримали частки в цій компанії, але продали їх в 2010 році.

Сьогодні Кемерон на з’їзді консервативної партії заявив, що винуватцем скандалів та непорозумінь є він персонально.

«Це був не найкращий мій тиждень. Я знаю, що варто було впоратися з цим краще і я міг би впоратися краще», – сказав Кемерон.

До слова, 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, що використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків.

Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, включаючи президента РФ Путіна, президента України Порошенка, відомого футболіста Ліонеля Мессі й інших відомих впливових людей.

Серед власників офшорів, зокрема, матеріали про трьох людей, пов’язаних з Україною, – президента України Петра Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка і британського бізнесмена пакистанського походження Мохаммада Захура, який живе і працює в Україні.

З опублікованих документів стало відомо, що Порошенко не передав “Рошен” в “сліпий траст”, а вивів в офшор, а одеський мер Геннадій Труханов взагалі має російський паспорт.

protest_resign_kemeron2

protest_resign_kemeron3

ZILQxjvA_BM
Loading...Залишити коментар