Через трудову міграцію Україна втрачає робочі руки

0

Трудова міграція є значною проблемою для економіки України.

Про це пише Bloomberg.

За словами заступника голови Національного банку Дмитра Сологуба, трудова міграція – одна з проблем, що виникають для України сьогодні, яка може вплинути на економічне зростання і стабільності цін в найближчі роки. Крім того, в Укаїни ростуть базові процентні ставки, а кредити видаються рідше.

Україна допомогла залатати дірки на ринках праці від Праги до Варшави, які з’явилися через можливість вільного пересування по Європі для громадян східноєвропейських країн, а також через привабливіші зарплати в багатьох країнах Західної Європи.

“У іноземних компаній немає виходу”, – говорить Роман Пелех, засновник кадрового агентства, яке спеціалізується на працевлаштуванні за кордон. З 2013 році він відкрив вже дев’ятий офіс, але встигає обслуговувати лише п’яту частину клієнтів, які шукають українських працівників. “Спочатку вони шукали працівників з великим досвідом і дипломами. Тепер беруть всіх підряд і навчають їх”, – розповідає Пелех.

Так, наприклад, в Україні працівник заробляє в середньому 7100 гривень на місяць, що дорівнює 265 доларам. У Польщі ж пропонують 3500 злотих або тисяча сорок шість доларів.

Крім того, на трудову міграцію впливає тривалий військовий конфлікт з Росією, девальвація і стійка корупція. У Польщі 1,5 мільйона зареєстрованих трудових мігрантів з України, не виключено, що ще півмільйона працюють без реєстрації. Чехія планує в цьому році подвоїти квоти на українських працівників.

Польща, Словаччина і Чехія дозволяють українцям працевлаштуватися тимчасово, на кілька місяців.

Згідно з офіційною статистикою, Україна втратила 7% працездатного населення починаючи з 2015 року. Але, швидше за все, ці цифри значно вищі після надання українцям безвізового режиму з Євросоюзом. Дані Міжнародної організації з міграції кажуть, що 12% українців знайшли роботу за кордоном або планують це зробити. Крім того, в ООН вважають, що населення України скоротиться до 36,4 мільйонів до 2050 року.
Loading...Залишити коментар