Через загибель рятувальників на сміттєзвалищі допитали 600 осіб

0

grybovychi_smittia

В рамках провадження стосовно пожежі та загибелі рятувальників на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова працівники поліції та прокуратури допитали більше 600 осіб.

Про це під час брифінгу 22 липня розповів прокурор Львівської області Юрій Квятківський

Як зазначив Квятківський, за фактом обвалення схилу звалища, що сталося 30 травня, триває слідство за ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки, що спричинило загибель людей) і ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) КК.

Під час розслідування правоохоронці допитали понад 600 осіб, які зараз проходять у справі як свідки. Це жителі навколишніх сіл, депутати місцевих рад, чиновники й активісти. Крім того, слідчі провели 17 обшуків і вилучили комп’ютери в ЛКП “Збиранка”.

Як розповів керівник групи прокурорів, яка розслідує справу, поки що призначено шість судових експертиз. Під час експертиз фахівці відповідних профілів повинні з’ясувати, чи була відповідна документація на експлуатацію сміттєзвалища, чи були дотримані норми складування сміття, а також встановити причини пожежі, джерела займання, чи гасили пожежу з дотриманням відповідних норм.

За словами прокурора області, підозрюваних у цій справі поки що немає.

“Звинувачення буде висунуто після всіх експертиз”, – зазначив Квятківський.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно стало відомо, що близько третини львівського сміття возять в Київ і спалюють на тамтешньому заводі. Згідно договору, після його завершення Львів повинен забрати в Києва таку ж кількість сміття.
Loading...Залишити коментар