Чеські роботодавці хочуть побільше українських спеціалістів

0

zarobitchany

Чеські роботодавці закликали уряд в Празі спростити процедуру найму іноземної робочої сили з України.

Про це повідомляє DW.

Відкритий лист на адресу прем’єр-міністра країни Богуслава Соботки направили «Союз роботодавців Чехії», «Торгово-промислова палата Чеської Республіки» і «Конфедерація чеської промисловості».

«Місцевий ринок праці не може запропонувати достатньої кількості кваліфікованих кадрів ні серед безробітних, ні серед недавніх випускників, тому роботодавці змушені шукати працівників за кордоном», – повідомляється в листі.

Рівень безробіття в Чехії – один з найнижчих в ЄС, однак, незважаючи на це, в країні 132 тис. відкритих вакансій головним чином в сфері IТ, будівництві, промисловості, електроніці, авто- і машинобудуванні. У 2015 році Чехія прийняла закон, що передбачає спрощення та прискорення видачі віз українцям з технічною освітою: інженерам, технічним фахівцям і спеціалістам зі сфери IT.

Однак чеські компанії заявляють, що існуючого закону недостатньо, а спрощена процедура видачі віз вимагає кардинального удосконалення.

«Якщо чеський працедавець надішле запрошення на роботу, то потрібному йому спеціаліста призначать інтерв’ю тільки на серпень. Немислимо, що треба вісім місяців чекати, поки вашого працівника перевірять і впустять в країну», – заявив президент Союзу роботодавців Чехії Ян Віснер.

На його думку, зараз Чехія потребує вдвічі більшої кількості фахівців з України.
Loading...Залишити коментар