Чи існує дитяча експлуатація в Україні - Перший Соціальний

Чи існує дитяча експлуатація в Україні

0

521563

Одеське видання “Сегодня” опублікувало статтю, в якій піднімається питання дитячої експлуатації в Україні.

Дорослі заставляють своїх чад заробляти для них гроші різними методами, зокрема і проституцією та злодійством.

Текст статті наводимо нижче.

“На думку психологів, батьки народжують дітей заради соцвиплат, а потім вчать займатися жебрацтвом, прищеплюючи їм паразитарний спосіб життя

Одеська міліція в ході рейду по виявленню осіб, які експлуатують дітей для отримання матеріальної вигоди, виявила двох неурядових матусь, що заробляють на своїх чад.

Біля залізничного вокзалу 25-річна дівчина з півторарічною дитиною на руках просила гроші у перехожих, пояснюючи, що їй просто нічим годувати малюка, а житла і роботи, мовляв, у неї немає. А біля театру опери та балету виявили 35-річну одеситку, яка, сидячи на лаві, в десяти кроках від дочки, контролювала її роботу, а як тільки та отримувала кілька десятків гривень, підходила і забирала гроші.

Міліціонерам одеситка пояснила, що роботи у неї немає, у зв’язку з поганим станом здоров’я вона не в силах заробити на прожиток.

Слідство ж встановило, що у жінки є і житло, і робота. Більше того, виявилося, що матір вже притягували до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків. Наразі за даними фактами почали досудове розслідування і вирішують питання позбавлення батьківських прав обох мам, а також залучення їх до кримінальної відповідальності за використання дитини для заняття жебрацтвом.

Як з’ясувала “Сегодня”, обидва ці випадки об’єднує те, що в сім’ях немає батьків. Але якщо в першому випадку дитина просто дрімала у мами на руках, то дівчинка біля оперного займалася жебрацтвом примусовим шляхом.

На жаль, міліцією виявлені лише поодинокі випадки експлуатації дітей. Наші читачі неодноразово бачили молоду представницю ромської національності з хлопчиком на руках в трамваях, що йдуть зі Старосінної площі в Одесі. Спочатку хлопчик мовчав, а зараз навчився просити гроші слізливим тоном. Городяни розповідають, що багато дітей годинами сплять на вулиці, мовляв, їм колють снодійне, щоб не заважали “заробляти”.

На думку президента благодійної організації “Дорога до дому”, яка допомагає малюкам, Сергія Костіна, діти мають пластичну психіку, тому не відчувають дискомфорту від примусу. “Дитина набуває негативні соціальні навички. Ми намагаємося прищепити їм протилежні. Нерідко неблагополучні батьки самі просять нас прийняти діток. Реабілітація відбувається в самій дитячому середовищі, серед хлопців з позитивними установками, де є всі можливості для розвитку”, – зазначив Костін і додав, що такі центри повинні бути в кожному районі. “Жебрацтво – це далеко не все: гроші добувають за допомогою дитячої проституції, злодійства”, – говорить фахівець.

Викладач фонду Олександр Макаров зазначає, що багато матерів з соціальних низів мають утилітарне ставлення до своїх дітей. “Вони народжували заради соціальних виплат, а коли їх не стало, пристосували дітей до жебракування”, – зазначив Макаров.

У свою чергу правозахисник Микола Розовайкін каже, що закони, що захищають права дітей, є, а от реального механізму їх дії немає. “Це наслідок морально-політичного розкладу працівників владних і силових структур. Ми не бачимо гучних судових процесів. Ця тема занедбана, дітям ламають душу і тіло, результати будуть жахливі”, – зазначив Розовайкін і додав, що вирішення проблеми лежить на плечах обласної держадміністрації.

ВЧАТЬ БУТИ ПАРАЗИТАМИ

Психолог Олександр Сагайдак акцентує, що заняття жебрацтвом формує комплекс неповноцінності і паразитарну життєву позицію. “У дитячому віці закладаються основи особистості, а материнська фігура найзначиміша, тому дитина приймає такий спосіб життя. Відбирати дітей доцільно лише в тому випадку, якщо держава зуміє створити альтернативну материнську фігуру, яка дасть позитивні установки”, – говорить психолог і зазначає, що травми психіки не уникнути”, – йдеться у виданні.
Loading...Залишити коментар