Чиновник розповів про труднощі з верифікацією соцвиплат - Перший Соціальний

Чиновник розповів про труднощі з верифікацією соцвиплат

0

1321462681_kabmin-povysil-socvyplaty

Відповідаючи на запитання щодо верифікації, яку проводить Мінсополітики, глава департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрій Рязанцев відзначив, що кількість ВПО у реєстрі, який вони одержали кілька днів тому, майже не відрізняється від анонсованого Мінсоцом раніше.

Про це він заявив в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

“Ми не бачимо де ці скорочені люди. Кількість ВПО у реєстрі, який ми одержали кілька днів тому, майже не відрізняється від анонсованого Мінсоцом раніше. Понад півтора мільйона. До того ж, якщо йти за заявленою логікою нинішнього віце-прем’єра і справді всім людям, котрі зареєструвалися як ВПО, але реально проживають на окупованих територіях, не платити ті ж таки пенсії, — ми б зробили велике відкриття. Кількість ВПО виявилася б мізерно малою, а суми державних виплат за цією статтею були б дуже незначні”, – заявив він. За його словами, з 40 тисяч переселенців, яких відомство перевірило на предмет перетину лінії розмежування, 25 тис. ніколи не потрапляли на підконтрольну територію.

“Ще частина має подвійні перетинання в один чи другий бік, два в’їзди або два виїзди. Що абсурдно, бо не можна постійно виїжджати або в’їжджати. А також чимало тих, хто постійно порушує 60-денний коридор. У результаті, з 40 тис. тільки 3911 чоловік реально можуть отримувати виплати як ВПО. А це всього 9% від перевірених. Якщо ж екстраполювати цю цифру на загальну кількість переселенців, то отримуємо не більше 150 тис. реальних ВПО. За логікою Розенка. І це без накладки на ці цифри баз щодо нерухомості, депозитам і обліку тих, хто роками живе на контрольованій території і за визначенням не є переселенцем”, – заявив Рязанцнев.

На його думку, в короткій перспективі всі пенсіонери-переселенці пройдуть реальну фізичну верифікацію через Ощадбанк. “Мертві душі” відпадуть самі собою, живі приїдуть. Залишиться якийсь маленький відсоток людей, які фізично не можуть виїхати з окупованих територій. І тут державі доведеться дати чітку відповідь, що з ними робити. Як, утім, і з рештою пенсіонерів, які живуть на непідконтрольних територіях і виплати пенсій яким помилково прив’язали до статусу ВПО. Самими гаслами тут уже не відбудешся”, – зазначив Рязанцев.

Нагадаємо, за словами Рязанцнва, виходячи з перших результатів верифікації соціальних виплат, яку в березні почало Міністерство фінансів, близько 60 млрд грн бюджету можуть йти на незаконні соцвиплати.
Loading...Залишити коментар