Чиновники сперечаються, хто прислав Нацгвардію на сесію міськради у Львові

0

Sadovyj

Мер Львова Андрій Садовий, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його радник Антон Геращенко та інші перекидаються взаємними звинуваченнями стосовно того, хто прислав на сесію міської ради у Львові 9 червня кілька відділень Національної гвардії.

Тоді депутати та громадськість мали заслуховувати звіт Садового стосовно ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Вранці входи в міську Ратушу заблокувала Нацгвардія, що спричинило сутички з місцевими, які хотіли потрапити всередину і почути звіт мера.

Після цього Садовий заявив, що трагедія на полігоні використовується політичними опонентами, а історія з Нацгвардією координувалась з Банкової – за Адміністрації президента, аби натиснути через нього на фракцію «Самопоміч» в парламенті.

В свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та його радник, нардеп Антон Геращенко, котрим підпорядковується Національна Гвардія, заявили, що Андрій Садовий сам написав листа з вимогою забезпечити охорону Львівської міської ради в той день, оскільки він очікував «масштабних провокацій».

«Міський голова звертався з відповідним проханням до мене напередодні у телефонному режимі. Я, вивчивши ситуацію, у відповідь на прохання Садового, і з урахуванням оперативної ситуації прийняв рішення про залучення до охорони Львівської ратуші, крім поліції, підрозділів Нацгвардії. Дав відповідні розпорядження», – повідомив міністр журналістам.

А Геращенко навіть виклав лист з підписом Садового на підтвердження цих слів

«На довершення історії питання про те, хто ж насправді попросив ввести Національну Гвардію для забезпечення порядку у Львові, публікую звернення Андрія Садового до міністра МВС Арсену Авакову, датоване 08.06.2016. Все таємне рано чи пізно стає явним. А рукописи не горять. Про це треба пам’ятати перед тим, як давати інтерв’ю відомим інтернет-виданням», – підкреслив нардеп, маючи на увазі інтерв’ю Садового «Українській правді».

sadovyi

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 травня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.
Loading...Залишити коментар