Чому я не поставлю на свій профіль французький «триколор» - Перший Соціальний

Чому я не поставлю на свій профіль французький «триколор»

0

terakt

Британська журналістка Сара Юен, яка вже довший час проживає в Тайланді пояснила чому не поставить на своєму профілі французький прапор.

Про це журналістка написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Ви запитаєте мене, чому в профілі у мене немає французького прапора? Тому що те, що напередодні відбулося в Парижі, щодня відбувається в Ємені, з мовчазної згоди західних сил.

Тому що те, що відбулося в Парижі, регулярно відбувається в Іраку і Афганістані. І якось не чутно загальносвітового протесту, коли 200 чоловік загинули внаслідок вибуху бомби на ринку буквально тиждень тому.

Тому що всі мовчать над жорстокістю в Палестині та Нігерії. А ми – сучасний західний світ – просто спостерігаємо з боку, як ніби не несемо за це відповідальності.

Це нечесно, що одні життя коштують дорожче інших. Якщо ми всі сьогодні французи – тоді ми всі повинні стати сирійцями, курдами, іракцями, єменцями. Нам варто вже зараз запастися фотографією в профілі, щоб в потрібну хвилину аватар поміняти. Це може знадобитися вже сьогодні. І, що саме важливо, нам потрібно зупинити все це. Зупинити зростання загиблих. Без цього нам потрібно визнати, що ми самі є причиною всіх цих бід і трагедій. Ми – короткозоре населення західного світу, яким цікаві тільки ми самі – наш стиль життя, наші люди.

Якщо ми хочемо жити в кращому світі, нам цей світ потрібно створювати. Вставати. Зупиняти війни. Припиняти бомбардування. Західні сили могли б зупинити ІДІЛ вже завтра, якби хотіли. Але вони не хочуть – бо їм це вигідно. Так само, як вигідні були війни в Іраку і Афганістані для Блера і Буша. Сьогодні це факт. Це доведено. Ми все це знаємо. І ми всі несемо відповідальність, що всі ці роки ми мовчали.

Sara

А журналістів я б хотіла попросити припинити цитувати заяви офіційних органів як безперечний факт. Задавайте питання, вимагайте, читайте все, що ви можете знайти, з’єднуйте точки, аналізуйте. І самі робіть висновки. Люди дивляться на вас. Слухають вас. Журналіст зобов’язаний шукати у всьому підступ, сумніватися. Це наша робота. Це те, що суспільство вимагає від нас»
Loading...Залишити коментар