Чотири роки в неволі

0

Чотири роки тому, 16 травня 2014 року, ФСБ затримала у окупованому Криму проукраїнських активістів – анархіста Олександра Кольченка та режисера Олега Сєнцова.

10 і 20 років колонії строгого режиму – таким був вирок судді Сергія Михайлюка в Ростові-на-Дону двом українським громадянам Олександру Кольченку та Олегу Сєнцову. Вони були затримані Федеральною службою безпеки РФ у окупованому Сімферополі за звинуваченням у підготовці терористичних актів. Також спецслужби затримали Олексія Чірнія та Геннадія Афанасьєва, останнього згодом обміняли.

Їх звинуватили у підготовці “у складі терористичної групи” вибухів 9 травня біля Вічного вогню та підриву пам’ятника Леніну, а також причетності до підпалів офісів громадської організації „Русская община Крыма“ та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року.

Олександр Кольченка судили, як російського громадянина, оскільки сімферопольський суд вирішив, що він не встиг вчасно відмовитись від російського громадянства, через що йому забороняли зустрічатися з українським консулом. Що цікаво, у відповіді на запит депутата Олександра Бригинця Генеральна прокуратура Російської Федерації визнала Кольченка разом з іншими арештантами громадянами України

Активну підтримку та солідарність ув’язненим українцям неодноразово висловлювала міжнародна спільнота, зокрема Парламентська Асамблея ОБСЄ вимагала від Росії звільнити незаконно утримуваних українців. На підтримку Олега Сєнцова виступали видні діячи культури та кіно, зокрема Джонні Депп.

25 серпня 2015 року суддя Сергій Михайлюк оголосив вирок Сєнцову та Кольченку – 20 та 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії строгого режиму. Під час оголошення вироку обвинувачені обійнялися та заспівали гімн України.
Loading...Залишити коментар