“Дефіцитом” для українців стала швидка допомога

0

medical_carЯк розповів координатор ЦПК “ЧЕК” Ігор Канівський, було вирішено досліджувати це питання, оскільки безліч простих українців страждають від того, що механізми надання необхідних послуг працюють все гірше і гірше, а десь не працюють взагалі.

Нас зацікавило, чому це відбувається і до чого призведе в майбутньому”, – пояснив він – Значущість кожного блага експерти оцінювали за частотою використання споживачами, охопленням ним населення, технічної складності реалізації і масштабами, якщо так можна сказати, фінансової занедбаності. А потім десять соціально-побутових послуг були ранжовані в “рейтинг дефіцитності”.

 Звання найбільш критичного соціального блага, за словами Ігоря Канівського, завоювала… “швидка допомога”. І минулий рік, і початок 2013-го в різних регіонах ознаменувалися серією сумних випадків (у тому числі і з летальним результатом), пов’язаних з тим, що бригада медичної допомоги приїзджала з великим запізненням. Одне з таких НП сталася через відсутність палива для заправлення машини, інше – через відмову диспетчера прийняти виклик… З початку 2013 року від “швидкої допомоги” вимагають укладатися в норми прибуття – 20 хвилин для сіл, 10 міст, а стан доріг у сільській місцевості дуже жахливий, часто там відсутні орієнтири (таблички з назвами вулиць і номерами будинків)… Можливо, для Криму менш актуальна, ніж для інших регіонів, зношеність автопарку “швидких”, хоча більшість машин теж не “з голочки”. Проте в 2012 році були куплені 30 нових автомобілів. МОЗ відрапортував також, що медикаментами бригади забезпечені. А ось з лікарями та ж біда, що і по всій Україні, – укомплектованість лікарських ставок становила наприкінці минулого року всього 58%. Навантаження високе, а зарплата більш ніж скромна.

На другому місці серед найбільш дефіцитних послуг виявилося безперебійне електропостачання житла.

Можливо, ця біда не стосується киян, але в масштабах всієї країни невтішна ситуація, – вважає генеральний директор ІА “Наш продукт” Олександр Драников. – Тільки в грудні 2012 року через обриви електромереж без електрики в Київській області залишився 331 населений пункт, в Житомирській – 264, у Вінницькій – 205, в Криму – 174. При цьому уряд з екранів телевізорів намагається переконати нас у тому, що це відбувається через аномальні погодні умови,  ніби в Україні раніше не випадав сніг. Тисячі населених пунктів країни періодично залишаються без енергопостачання внаслідок аварій. “Планові ремонти” надовго залишають населення в темряві. Ще одна масштабна біда – стрибки напруги, за яких горить побутова техніка, українці не тільки зазнають незручностей, але й несуть матеріальні збитки”. Начебто нікого не здивувати  зношеністю електромереж, але на цьому фронті великих змін, судячи з усього, не передбачається. Так що, українців чекає темне майбутнє?

 Трійку лідерів дефіцитних благ цивілізації замикають опалювальні послуги. За даними ЦПК “ЧЕК”, сьогодні централізованим теплопостачанням охоплені близько 55% населення України, автономним – 25%, решта обігріваються за допомогою печей. Українці не в силах більше терпіти неякісні послуги теплопостачання і намагаються піти у автономне існування. Але влада не дрімає: днями у ВР України було подано законопроект, що пропонує повністю заборонити перехід на автономне опалення, штрафувати (2,5 тис. грн.) тих, хто його вже встановив, і навіть повертати такі квартири в загальну для всього будинку систему опалення.

Водопостачання, регулярне транспортне сполучення і його безпека, стан доріг, катастрофічна нестача дитсадків, доступ до Інтернету (його мають 35% населення), своєчасний вивіз сміття і… брак туалетів в громадських місцях, непомірна дорожнеча і скромна якість послуг в готелях – так виглядає подальший перелік “дефіцитних благ”.

 Цей рейтинг цікаво порівняти з даними порталу “Багнет”, який одночасно з ЦПК “ЧЕК” провів опитування про найбільш дефіцитні блага цивілізації серед користувачів Інтернету. Українці в цьому дослідженні склали таку трійку найбільш недоступних благ: водопостачання і чиста вода, регулярне транспортне повідомлення, нормальний обігрів житла.

“ЧЕК”, проаналізувавши інформаційні повідомлення минулого року, спробувала скласти свій перелік благ, яких найчастіше не вистачає кримчанам.

“Лідером” тут також виявилося водопостачання,  опалення, прибирання сміття та брак дитсадків.

На думку експертів ЦПК “ЧЕК”, надалі ситуація буде тільки погіршуватися. І в української влади залишилося не так вже багато часу, щоб виправити її: ніколи ще не було таким сильним прагнення населення відмовитися від отримання та оплати неякісних послуг.
Loading...Залишити коментар