День, коли гомосексуалізм перестав бути хворобою

0

Сьогодні в світі відзначають Міжнародний день боротьби з гомофобією, відколи 17 травня 1990 року гомосексуальність виключили з переліку Міжнародної класифікації хворіб.

У 2003 році у франкомовній канадській провінції Квебек організацією Fondation Émergence був оголошений і проведений в червні Народний день проти гомофобії (National Day Against Homophobia). Слідом за цією ініціативою в серпні 2004 року французький університетський лектор і активіст кампаній за права чорношкірих та ЛГБТ Луї-Жорж Тен висунув пропозицію відзначати аналогічний день в світовому масштабі.

Основним завданням цього мало стати привернення суспільної уваги до прав геїв, лесбіянок, бісексуалів і транссексуалів (ЛГБТ), особливо в тих країнах, де питання сексуальності досі вважаються табу, а ЛГБТ-люди піддаються дискримінації.

День був обраний не випадково – саме 17 травня 1990 Генеральна асамблея ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) виключила гомосексуальність зі списку психічних захворювань.

Тен висловив надію, що цей день допоможе змінити на краще життя тих людей, які цього найбільше потребують: «Ми хочемо показати, що боротьба з гомофобією – це справа не тільки самих геїв, лесбіянок і транссексуалів, ця боротьба – також справа влади і воля всього суспільства».

Для заснування Міжнародного дня боротьби з гомофобією організаційним комітетом була опублікована написана Луї-Жорж Теном петиція «За міжнародний день боротьби з гомофобією», звернена до ООН і урядів і парламентів всіх країн.

У 2006 році в Європейському парламенті відбувся семінар на тему Міжнародного дня боротьби з гомофобією. На семінарі виступив Луї-Жорж Тен. Голова Європарламенту Жозеп Боррель зробив заяву про визнання міжнародного дня.
Loading...Залишити коментар