День "святих" Луперкаліїв - Перший Соціальний

День “святих” Луперкаліїв

0

Ось і настало 14 лютого, день всіх закоханих. Закохані парочки роблять один одному подарунки, хваляться скільки вони разом, більш дорослий контингент під цей привід “заправляється”. Це свято з такими цікавими витоки, що я на ніяк не можу пройти повз нього.

Виявляється, ще в стародавньому Римі відзначали свято, яке називалось луперкаліями. Луперкалії – фестиваль еротизму на честь богині «божевільного» кохання Juno Februata і бога Фавна (Луперк – одне з його прізвиськ), покровителя стад.

Під час його святкування священики приносили в жертву козла – для родючості, і собаку – для духовного очищення. Кров призначалася для ритуального зрошення посівів. Юні жерці нарізали шкіри смужками, окунали їх в священну кров, і починали свій ритуальний біг навколо Палатинського пагорба, човгаючи шкіряними ременями жінок. Ті ж, радіючи такому контакту, охоче підставлялися, вірячи, що очисні удари зцілюють від безпліддя і сприяють виношування плоду і легким пологам. Але це не кінець.

Луперкалії це ще й час буйства чуттєвих вакханалій: Оголені чоловіки (але в пов’язках на шкурах) дарують грубі ласки зустрічним жінкам – цілували, били ременями, бажаючи їм бути плідними. Наприкінці урочистостей жінки теж роздягалися догола.

Крім того, в цей день дівчата, написавши своє ім’я на частині пергаменту, кидали їх у велику корзину. А чоловіки діставали ці пергаменти, і та, чий пергамент він дістав, ставала його пассією до наступного подібного свята. Як мінімум, пара повинна була провести цей святковий день разом, танцюючи і радіючи.

Святкування Луперкаліїв стало настільки популярним, що існувало дуже довго. Люди не могли від нього відмовитися.

Щоб хоч якось позбутися від свята, покровителем цього дня був призначений Валентин, якого згодом канонізіровали. А ще пізніше все це обросло безліччю легенд. Але суть залишилася колишньою: день любові.
Loading...Залишити коментар