Денис Драгунський: ультраправий чи ліберал?

0

Відомий російський філолог, політолог, письменник і журналіст Денис Драгунський, попри свою культурну діяльність, був також і учасником ультраправих партій та видань, наприклад, ідеологом «Союзу правих сил» та головним редактором газети «Праве діло». Зокрема як кандидат філософських наук розробляв теорію національної самосвідомості. Можливо, через ідеологічні розбіжності минулого року він вийшов з російського ПЕН-центру. 

Денис Драгунський за радянських часів викладав в Академії МЗС і писав сценарії до фільмів. З початком “курсу реформ” став лібералом і відомим колумністом. У статті “Імперська доля Росії: фінал чи пауза?”, Що вийшла в журналі “Століття ХХ і світ”, №1 за 1992 рік він пише, як повинна бути влаштована “ідеальна Росія” при лібералізмі:

“Спочатку в реформованому світі, в оазисі ринкової економіки буде жити явна меншість наших співгромадян (може бути, тільки одна десята населення). Треба відзначити, що у жителів цього світлого кола буде набагато більше навіть конкретних юридичних прав, ніж у жителів непроглядної (тобто зовнішньої, обхідної) темряви: плацдарм переможних реформ виявиться не тільки економічним або соціальним – він буде ще і правовим. Але для того, щоб реформи були здійснені хоча б в цьому, досить жорстокому вигляді, особливу роль має відіграти армія.

Армія в епоху реформ повинна змінити свої ціннісні орієнтації. До сих пір в ній сильний дух РККА, робітничо-селянської армії, захисниці сірих і знедолених від експлуататорів, товстосумів і інших міжнародних і внутрішніх буржуїнів. Армія в епоху реформи повинна забезпечувати порядок. Що означає реально охороняти кордони перших оазисів ринкової економіки. Грубо кажучи, захищати підприємців від бунтівників-люмпенів. Ще грубіше – захищати багатих від бідних, а не навпаки, як у нас прийнято вже сімдесят чотири роки. Грубо? Жорстоко? А що поробиш”.
Loading...Залишити коментар