Депутати заборонили продаж спідньої білизни на релігійні свята

0

Депутат Тернопільської міської ради від ВО «Батьківщина», місцевий священик Володимир Гринда під час засідання сесії висловив вимогу заборонити продавати у місті спідню білизну під час релігійних свят. Депутати одразу ухвалили таке рішення.

До такого кроку депутата підштовхнуло те, що під час Зелених свят він побачив на тернопільській вулиці торгові ятки, де торгували спідньою білизною, пише ZAXID.NET.

«У державі є прийняті державні свята, які зобов’язують по всій державі їх святкувати. Зелені свята входять до тих самих державних свят. Іду я по вул. 15 квітня на Зелені свята. Вісім чоловік (торгових яток) всього на всього відкриті – труси продають, ліфчики. Другий там продає рибні снасті. Якби це ще був хліб чи ще щось таке необхідне до проживання… Але, щоб на Зелені свята і на світлий понеділок люди відкрили і продавали труси… Це перебір», – заявив депутат.

Володимир Гринда попросив, щоб мерія підготувала документ, який би заборонив продавати спідню білизну під час свят.

«В мене таке звернення, чи щоб у рішенні виконкому, чи якесь попередження власникам ринків, щоб хоча б вже на такі дуже кричущі свята, тим більше, що це державні свята… Бо, якби таке було в Німеччині, то в Німеччині моментом власник би полетів аж за ним би закурилось. Хоч попередження, щоб такі речі більше не робились», – додав Володимир Гринда.

«Про що попередження? Про труси чи про що?», – спитав депутата головуючий на сесії міський голова Сергій Надал. «Щоб на Зелені свята трусами не торгували», – ствердно відповів Володимир Гринда, а присутні у залі почали аплодувати і сміятись. Втім згодом «свободівець» Сергій Надал таки поставив пропозицію на голосування і за неї проголосували 25 депутатів із 40-ка.

У коментарі Громадському радіо Секретар міської ради Віктор Шумада каже: ідеться не про заборону, а про рекомендацію не продавати білизну біля церков.

«Рішення як такого не було. Було проголосоване відповідне протокольне доручення, щоб провести роз’яснювальну роботу з підприємцями, які біля культових споруд на викладках продають білизну на свята. Тотальної заборони по всьому місту не буде», — сказав він.

На запитання журналіста, як саме буде здійснюватися контроль, Віктор Шумада відповів, що не так багато в Тернополі ринків, які розташовані біля церкви, тому з кількома підприємцями буде проведена бесіда. На уточнення, чи в дорученні ідеться тільки про жіночу білизну, Шумада відповів, що розглядалося питання загалом про білизну. Віктор Шумада зазначив: «Ніхто не буде дискримінувати білизну».

Чи буде в Тернополі поширена практика заборони на товари, які ображають почуття віруючих, секретар відповів, що питання стосувалось тільки спіднього. Покарання для підприємців, які не будуть дотримуватись рекомендації, не передбачене, каже секретар міськради.
Loading...Залишити коментар