Депутати збільшили собі зарплату вдвічі

2

deputaty

Депутати вчора проголосували за основу постанову про підвищення зарплат народних депутатів. З 1 листопада мінімальна депутатська зарплата буде складати 36250 грн – це більш ніж вдвічі більше теперішньої зарплати у 17650 грн.

Таке рішення підтримали переважно депутати найбільших фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт», а також з депутатської групи «Відродження». Не голосували або утримались депутати «Самопомочі», «Батьківщини», Радикальної партії Ляшка і «Опозиційного блоку».

Ініціаторами і авторами постанови про підвищення депутатських зарплат стала група народних депутатів з різних фракцій (БПП, НФ, «Батьківщини» і Радикальної партії). Відповідні пропозиції містяться в додатку №2 до проекту постанови №5000-П «Про висновки і пропозиції до проекту закону України про державний бюджет України на 2017 рік».

В додатку, який називається «Фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України», пропонується встановити, що посадові оклади парламентаріїв прив’язані до визначеної законом мінімальної зарплати (зараз це 1450 грн) і встановлюються у таких розмірах:

голова Верховної Ради – 43,5 тис. грн (30 мінімальних зарплат );
обидва заступники голови Верховної Ради України – 40,6 тис. грн (28 мін. зарплат);
голови парламентських комітетів, спеціальної контрольної комісії з питань приватизації, керівники депутатських фракцій і груп – 39,15 тис. грн.
заступники голів парламентських комітетів, депутатських фракцій чи груп і секретарі комітетів – 37,7 тис. грн;
члени парламентськи комітетів і голови підкомітетів – 36,25 (25 мін. зарплат).

Окрім того, депутати вирішили, що для оплати праці помічників-консультантів незалежно від їх кількості народному депутату встановлюється загальний місячний фонд в межах 16 мінімальних зарплат (23,2 тис. грн).

Згідно з текстом проекту постанови №5000-П, дані норми вступлять в силу з 1 листопада 2016 року.

Нагадаємо, розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік затверджений Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 р. N 928-VIII і становить 1450 грн. Мінімальна зарплата депутата складає 17425 грн.
Loading...2 Comments

  1. Александр on

    Когда они уже нажрутся. Украинцы живут на нищенский зарплаты и пенсии, а слкги народа, им ея по пять -шестль квартир, автомобили представительского класса, дачи, яхты и прочее еще и повышают себе зарплаты, компенсацию за жилье и прочее. Ни стыда ни совести у людей.
    За время работы в Раде не приняли никаких законов, котрые направлены на улучшение жизни людей, зато принимают законы, направленные на улучшение своей жизини.
    Зарплату депетатам должны устанавливать не они сами себе, а президент, чтобы было с кого спросить

Залишити коментар